Nie będzie drugiej ligi

Nie będzie drugiej ligi - Zdjęcie główne

Siatkarze UKS Kaniasiatka Gostyń stracili szansę na awans do drugiej ligi. W kolejnym meczu turnieju finałowego o wejście do drugiej ligi przegrali z ULKS MOSiR Sieradz 0 : 3.

Najlepszy w wykonaniu gospodarzy był pierwszy set. Zespół Tomasza Poznańskiego prowadził 22 : 19, ale nie wygrał tej partii. W końcówce górą byli siatkarze zespołu z Sieradza. Kaniasiatka bardzo źle rozpoczęła drugą partię. Goście prowadzili w niej 1 : 6. Udało się odrobić straty, ale tylko na moment. Goście ponownie wygrali, tym razem do 20. W trzecim i jak się później okazało ostatnim secie gospodarze nie podjęli skutecznej walki. Sieradz bardzo szybko uzyskał kilka punktów przewagi i utrzymał solidną zaliczkę do końca tej partii. ULKS MOSiR Sieradz wygrał 16 : 25. Bez względu na rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach Kaniasiatka straciła po dzisiejszej porażce szansę na awans do drugiej ligi.