Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Nie boją się jesieni

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    31.10.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pepowo. UTW działaPepowo. UTW działa fot. I. Skorzybót

Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pępowie nie boją się jesieni.

R E K L A M A

Bardzo aktywnie spędzają czas na warsztatach organizowanych dzięki wsparciu z programu „Działaj lokalnie” Stowarzyszenia „Dziecko”.

Napisały projekt pod nazwą „Nie bójmy się jesieni”, zdobyły grant i dzięki temu spotykają się i działają dla siebie, ale też dla innych. Panie spotkały się w sali GOK w Pępowie, aby przygotować wiązanki na groby. Ich bukiety były przepiękne. W ich skomponowaniu pomagała Ewa Migdalska z UTW w Pępowie oraz zaprzyjaźniona florystka.

– Wiązanki położymy na grobach na cmentarzu w Pępowie. Część na mogiłach zasłużonych – między innymi księdza proboszcza, którego wszyscy wspominamy śp. Zenona Półrolniczaka i pani sołtys. Nie zapomnimy o grobach zupełnie pustych – również na nich położymy kwiaty – zapewnia Ewa Migdalska.

Warsztaty z układania wiązanek były jednymi z kilku, które już zrealizował lub zrealizuje pępowski UTW. W ramach projektu członkinie wybrały się na grzybobranie. Najpierw wysłuchały pogadanki, jakie grzyby można zbierać, a potem ruszyły do lasu. Piknik zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Bardzo kolorowe i pachnące było spotkanie, podczas którego panie wyczarowały piękne kompozycje z suszonych kwiatów zebranych we własnych ogrodach: hortensji, wrzosów.

Kolejny kurs, to układanie róży z jesiennych liści. Zakończenie planowane jest w listopadzie. Będzie to sesja fotograficzna w gębickim parku pod tytułem „Jesień na zdjęciach”.

Póki co panie mają za zadanie własnymi aparatami fotografować jesień. Nauczą się również, jak obrabiać zdjęcia w komputerze, a wszystko zakończymy wystawą fotograficzną - wyjaśnia Ewa Migdalska. Czy członkinie zobaczymy na jesiennych zdjęciach? O tym zadecydują już same uczestniczki „Nie bójmy się jesieni”.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A