Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Nie było przestępstwa w MKS „Kania Gostyń”. Bez procesu, bez zarzutów

› Aktualności 10 miesięcy temu    28.11.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 5 / 100%
A A A
Poprzedni zarząd MKS Kania Gostyń nie dopuścił się przestępstwaPoprzedni zarząd MKS Kania Gostyń nie dopuścił się przestępstwa fot. arch. administratora portalu

Umorzono postępowanie przeciwko poprzedniemu zarządowi MKS Kania Gostyń. Taką decyzję gostyńska prokuratura podjęła 24 listopada. Nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.

Na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymali informacje, które mówiły o rzekomym dopuszczeniu się przestępstwa fałszu intelektualnego przez poprzedni zarząd MKS Kania Gostyń - SZCZEGÓŁY TUTAJ - Ten ewentualny czyn zabroniony byłby występkiem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat (kwalifikowany z art. 271 par. 1 i 3 KK - przyp. red.) - informuje Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu.

R E K L A M A

Ewentualne działanie przestępcze byłych zarządzających gostyńskim klubem sportowym miało polegać na poświadczeniu nieprawdy w sprawozdaniach finansowych kierowanych w okresie od lutego do grudnia 2016 r. do Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Miało to dotyczyć rozliczeń w związku z usługami przewozowymi i zakupem sprzętu sportowego, a w szczególności sposobu finansowania tych wydatków. Padły podejrzenia, że pieniądze przekazywane na zakupy i transport pochodzą bezpośrednio z dotacji, czy wpłat rodziców lub z wpłat pozyskiwanych od sponsorów. Śledztwo wszczęto na początku czerwca. Pod nadzorem prokuratury prowadzili je gostyńscy funkcjonariusze policji.

Postępowanie przygotowawcze było kilkakrotnie przedłużane. - W jego toku pozyskano dokumenty, zarówno te kwestionowane sprawozdania, ale też wyniki i dokumentacje z kontroli urzędu miejskiego, która w tym czasie była przeprowadzana. Ta kontrola organu samorządowego nie wykazała nieprawidłowości w MKS Kania Gostyń - tłumaczy prokurator Masztalerz.

Oprócz pozyskiwania dokumentów przesłuchano kilkanaście osób, w roli świadków. Przysłuchiwany był zarówno obecny, jak i poprzedni właściciel klubu „Kania Gostyń. Zeznania składali też trenerzy, sędziowie, kierownik sportowy, osoby świadczące usługi transportowe oraz księgowe. One przedstawiły istotne informacje i okoliczności, którymi interesowały się organy procesowe.

- Został między innymi zweryfikowany fakt prawidłowości rozliczeń finansowych, były wątki poboczne: np. braku lub istnienia ubezpieczeń. Te wszystkie okoliczności zostały kompleksowo ocenione przez prokuratora referenta i 24 listopada została podjęta decyzja o umorzeniu postępowania - bez przedstawiania zarzutów komukolwiek - podkreśla prokurator rejonowy.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy, w ocenie prokuratora nadzorującego śledztwo, nie daje podstaw do wszczęcia procesu. - Nie możemy wykazać umyślnego działania po stronie poprzedniego kierownictwa MKS Kania Gostyń, a w szczególności dopuszczenia się przez te osoby występku fałszu intelektualnego - uzasadnia decyzję Jacek Masztalerz.

R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Pilkarz
10 miesięcy temu 13
W klubie zawsze oszukiwano ikombinowano grałem w tym pseudo klubie i dopiero po latach wiem jak mnie oszukiwano
~ Zbyszek Mroczek
10 miesięcy temu ocena: 100%  12
Ale kto ma kogo przepraszać? Przepraszam powinien zrobić Pan policjant który rozpoczął sprawę. Przepraszam powinien powiedzieć Pan redaktor, który obsmarowal poprzedni zarząd. Przepraszam powinni powiedzieć wszyscy co posali komentarze. Przepraszam powinni powiedzieć Trenerzy że nie dostali wypłat.
~ theend
10 miesięcy temu 11
No cóż.. wychodzi na to , że "K" to "męczennicy" , może jeszcze Burmistrz ma przeprosić ? że dał za mało dotacji ? Bo gdyby dał więcej w Gostyniu byłaby Ekstraklasa !!! Ludzie... kto w tym czasie był blisko klubu wie co się działo od kuchni w Kani i myślę, że dla dobra Kani lepiej ten temat zakończyć. Pozdrawiam.
~ xxx
10 miesięcy temu 10
Nie było zawieszenia treningów ;)
~ kib
10 miesięcy temu 9
Pełna zgoda co do przeprosin. Jedyna uwaga to taka że trenerzy powinni przerosić ale za to że nie przeprowadzili zajęć. To było skandaliczne zachowanie i na zawsze będzie już im zapamiętane.
R E K L A M A
~ moto
10 miesięcy temu ocena: 67%  8
prokuratura w Gostyniu wszystko umarza to jest kpina
~ Rodzic
10 miesięcy temu ocena: 100%  7
Czytam o Kani na Elka.pl i Gostyń24.pl oraz tutaj. Kazdy artykuł jest inny . Na elka.pl redaktor przytacza słowa Prokuratora że Policja wszczeła śledztwo z urzędu , tu pisze ze po donosach. Ale kazdym artykule Pan Prokuraator wypowiada sie tak samo że było badane tylko " ROZLICZENIE SUBWENCJI Z GMINY" a nie rozliczenie całej księgowosci Kani za okres 2016 . Wyraźnie Pan Prokurator sugeruje ze Dochodzenie nie dotyczyło umów cywilno-prawnych ( faktur) nie zapłaconych itd. Nikt nie sprawdza , co sie działo ze składkami Rodziców + wpłatami sponsorów , skąd sie wzieły zaległości wobec Trenerów , którzy w ramach protestu o swoje organizowali spotkania Rodziców z Panem Prezesem. W tym portalu było dokładnie opisywane jak wyglądały te spotkania, wiec bardzo prosze czytajmy ze zrozumieniem. Nie obrażajmy nie potrzebnie ludzi , . Wiekszość co tu sie udziela , ma w nosie co sie dzieje, działo w danym klubie, tylko żeby cos napisac ,podgrzać atmosfere.
~ kłamczuchy
10 miesięcy temu ocena: 25%  6
Nie kompromituj się oskarżaliście uczciwych ludzi i teraz trzeba się wytłumaczyć? Proszę bardzo oto cytat PROKURATORA "Padły podejrzenia, że pieniądze przekazywane na zakupy i transport pochodzą bezpośrednio z dotacji, czy wpłat rodziców lub z wpłat pozyskiwanych od sponsorów. Oprócz pozyskiwania dokumentów przesłuchano kilkanaście osób, w roli świadków. Te wszystkie okoliczności zostały kompleksowo ocenione przez prokuratora referenta i 24 listopada została podjęta decyzja o umorzeniu postępowania - bez przedstawiania zarzutów komukolwiek" SPRAWDZONO WSZYSTKO , WPŁATY RODZICÓW, SPONSORÓW I DOTACJE. Wszystkie zarzuty okazały się bezpodstawne. Powinno ci być choć wstyd. O słowie PRZEPRASZAM nie wspominając
~ Kania
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
Chciałbym , przypomnieć tylko wszystkim co piszą lub bedą pisali komentarze , a nie znają faktów i prawdy . Że nikt nie jest anonimowy w internecie.
~ S
10 miesięcy temu ocena: 29%  4
Fakty zostały sprawdzone przez prokuratora i prawda jest opisana powyżej. Cała sprawa była od początku do końca naciągana. Na miejscu pana Kędziory walczyłbym w sądzie o wielokrotne zniesławianie. Wszyscy wiemy kto był w tej dziedzinie aktywny, a kto zachowywał się przyzwoicie.
~ do podsumowanie
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
"chyba wszyscy obecnie panujący w klubie"- to akurat bzdura co do reszty to nie wiem
~ podsumowanie
10 miesięcy temu ocena: 31%  2
Wychodzi na to że przez wiele miesięcy szkalowano uczciwych ludzi tylko po to by ich zastąpić i przejąć klub. Inaczej nie da się tego tłumaczyć. Niestety brała w tym udział też prasa (akurat temat poczytny), jeden z radnych (konkurent polityczny), chyba wszyscy obecnie panujący w klubie. Według mnie wykorzystano naiwność rodzicówi i trenerów by rządzić w klubie. Tak po prostu , najbrzydsze metody są najbardziej skuteczne. Co to trenerów to jednak oni dali się wykorzystać najbardziej i pewnie na zawsze będzie im to zapamiętane - w Gostyniu i w innych klubach w przyszłości. Prokurator zbadał wszystko co mógł, wynik jest taki jak widać, należy przeprosić i albo odejść z godnością albo nie patrzeć w lustro przy goleniu.
~ lampe
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ja bym jednak prosił żeby nie komentowały tu osoby, które nie mają pojęcia co się naprawdę działo. Ten kto gdzieś się interesował wie jaka jest prawda, jednak wiadomo że fakt że zarzutów nie udowodniono działa na korzyść całego klubu by nawiązać jakąkolwiek współpracę z kimś. Nie wydaje ci się dziwne że w każdym roku jakoś ten klub wychodził na " zero" a akurat podczas tej kadencji sporo na minusie ? Może świadczyć też o nieudolności prowadzenia klubu ale uwierz mi że nie tylko.
R E K L A M A