Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nie liczy się meta. Najważniejsze jest zdrowie Oskara

› Sport i rekreacja ponad rok temu    8.10.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Bieg parkrun odbył się dziś wyjątkowo na innej trasieGostyń. Bieg parkrun odbył się dziś wyjątkowo na innej trasie fot. A. Fajczyk

Nie liczyło się błoto i kałuże na trasie, nieważne były mokre i brudne buty czy spodnie - dziś podczas biegu najważniejsze było zdrowie Oskara z Daleszyna. Biegacze nie myśleli nawet o swojej kondycji, wystartowali żeby pomóc siedmiolatkowi, którego organizm opanował złośliwy nowotwór.

Organizatorzy cotygodniowych biegów z cyklu parkrun w Gostyniu przygotowali dziś sportową imprezę charytatywną „Parkrun dla Oskara”. Wszystko działo się wyjątkowo na placu przed marketem Carrefour w Gostyniu. Mimo kapryśnej i nieprzyjemnej jesiennej pogody, do rozgrzewki stanęło około 60 amatorów biegania. Po intensywnym rozciąganiu, wszyscy przeszli na ul. Ogrodową, skąd wystartowali do biegu. Zawodnicy mieli do pokonania 5 km po polnych ścieżkach. - Duży szacunek za wybór trasy, naprawdę. Świetna ścieżka, na piątkę z plusem - szczerze zachwalał organizatorów Krzysztof Tumko – rekordzista Guinnessa na bieżni. Był pierwszy na mecie, dystans pokonał w ciągu 18 minut. Ale dziś nie liczyła się szybkość, ale cel imprezy. Każdy z uczestników mógł poczęstować się zupą, pysznym ciastem czy kiełbasą z grilla, a przy okazji wrzucić symboliczną złotówkę do puszki dla Oskara.

O koledze z Daleszyna, któremu choroba odebrała radość z dzieciństwa pomyśleli też jego rówieśnicy, a także starsi i młodsi koledzy oraz koleżanki. Wszyscy chętnie wystartowali w biegu dla dzieci na 300 m.

 7-letni chłopiec, którego życie już bardzo doświadczyło, jest po operacji, w której podano mu izotopy, mające podziałać na szpik i kości. Dzięki usilnym staraniom znaleziono też dawcę szpiku. Teraz konieczna jest dalsza walka z nowotworem poprzez immunoterapię przeciwciałami. Rodzice są już umówieni na zabieg w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne - rodzina potrzebuje ok. 140 000 euro. Prosi o pomoc, wierząc że nikt nie przejdzie obojętny wobec tej prośby i wspólnymi siłami uda się zebrać potrzebną kwotę. Uczestnicy dzisiejszej imprezy sportowej pokazali, że potrafią wesprzeć drugiego człowieka. Organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują.

* * *

Pomóżmy Oskarowi i jego rodzicom! Stowarzyszenie Dziecko i PCPR zbierają środki na pomoc dla chłopca. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenie Dziecko nr 45 2030 0045 1110 0000 0270 0990

 

Zobacz, kto dostał stypendium sportowe Fundacji Absolwent

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Monia
  ponad rok temu 1
  Pani Agato super reportaż brawo brawo i dziękujemy za udział w naszej Akcji charytatywnej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji