Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie ma jeszcze wykonawcy. Czy droga będzie uratowana?

› Gospodarka› Inwestycje 4 miesiące temu    4.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Kto będzie wykonawcą zadania, związanego z przebudową drogi Poraj - CzachorowoGostyń. Kto będzie wykonawcą zadania, związanego z przebudową drogi Poraj - Czachorowo fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Pod dużym znakiem zapytania w pewnym momencie stanęła przebudowa drogi gminnej, przebiegającej przez Czachorowo. Do dziś gmina Gostyń nie podpisała umowy z wykonawcą zadania, chociaż otwarcie ofert, zgłoszonych w przetargu nastąpiło ponad 2 tygodnie temu.

Na remont drogi w Czachorowie zadysponowano w sumie kwotę 1 400 00 zł.  - To środki przekazane wspólnie przez gminę Gostyń i samorząd powiatowy -  po 700 tysięcy złotych. Prace mają być wykonane na odcinku od wjazdu do Czachorowa, aż do Sikorzyna - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim urzędzie miejskim. 

Gmina Gostyń jeszcze w ubiegłym roku złożyła wniosek do urzędu wojewódzkiego o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa ciągu drogowego do strefy przemysłowej miasta Gostynia na odcinku dróg Poraj-Czachorowo” z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019”, działającego w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych (spadkobierca programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej).

- W I etapie, po przygotowaniu listy, wniosek gminy został sklasyfikowany na 39. miejscu. Złożyliśmy odwołanie od przyznanej punktacji, wniosek trafił na 33 miejsce. Ono jeszcze nie było tym, które dawało źródło dofinansowania - wyjaśnia Mariusz Konieczny, zaznaczając że samorząd gostyński wnioskował o dotację na przebudowę drogi w Czachorowie także w 2018 r. 

Kwota potrzebna na wykonanie całości remontu, według kosztorysu, opiewa na 3,5 mln złotych. Gminie zależało na tym, aby wykonawcę wyłonić jak najwcześniej, ponieważ zadanie musi być sfinalizowane do końca 2019 r. Na ogłoszony przez burmistrza Gostynia przetarg odpowiedziały 4 firmy, każda zaoferowała realizację zadania za kwotę powyżej 2 mln zł. Dofinansowania nie było, kwota uskładana razem z powiatowym samorządem na wykonanie drogi nie wystarczała.

- Wspólnie z samorządem powiatowym, zastanawialiśmy się, jak podejść do tematu. Ustaliliśmy już nawet, że zadanie będzie wykonywane etapowo - informuje Mariusz Konieczny. Nagle do gostyńskiego magistratu przyszła wiadomość od wojewody wielkopolskiego, że po zmianach listy rankingowej, gmina jako inwestor może otrzymać środki na remont drogi „Poraj - Czachorowo” jeszcze z ubiegłorocznej procedury. Pewną wiadomością jest, że dotacja będzie wynosiła 60% kosztów zadania.
W ogłoszonym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyło lokalne przedsiębiorstwo Drog-Bud, które chce przebudować drogę za ok. 2 020 000 zł. - Jesteśmy przed podpisaniem umowy o dofinansowaniu z urzędem wojewódzkim w Poznaniu, dlatego też nie możemy podpisać umowy z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Aktualnie nie dysponujemy pełną kwotą na wykonanie zadania - wyjaśnia Mariusz Konieczny.
Jak tylko do urzędu miejskiego trafi umowa od wojewody o dofinansowaniu inwestycji, gmina Gostyń będzie mogła zakończyć postępowanie przetargowe, podpisać umowę z wybranym wykonawcą i oddać mu plac budowy.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!