Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie spodziewali się takiego odzewu

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    12.11.2018
Anna Twardowska
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela - 11 listopadaPogorzela - 11 listopada fot. A. Twardowska

Ten szczególny dla naszej ojczyzny dzień mieszkańcy Pogorzeli rozpoczęli od mszy świętej w kościele parafialnym.

 

Złożyli wieńce pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na rynku i przemaszerowali do miejscowego ośrodka kultury na część artystyczną i wyniki konkursów, ogłoszonych kilka miesięcy temu przez Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne, ośrodek kultury, urząd miejski i placówki oświatowe. Miały one zaangażować dzieci i młodzież w obchody listopadowego święta.

Mieszkańcy zjawili się dosyć licznie, co nie umknęło uwadze burmistrza Piotra Curyka.

- Szczęśliwy jestem, bo po raz pierwszy na 11 listopada, jest pełna sala, aż trochę mi głupio, że nie wszyscy mogą usiąść, ale nie spodziewaliśmy się tego – stwierdził burmistrz.

Pierwszym punktem programu była prezentacja pięciu wokalnych talentów, walczących o wysokie miejsce w konkursie wokalnym. I miejsce wyśpiewała Marysia Minta, drugie Dominika Klamecka, a trzecie Antonina Regulska. Wyróżnienia przyznano Patrycji Klameckiej i Julii Szczęsnej. Swój program artystyczny „W pieśni wolność” zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej. Wręczono też nagrody w konkursie na test wiedzy i konkursie plastycznym.

Pozostałe wyniki w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Zobacz, jak świętowano odzyskanie niepodległości w Raju Psotników - KLIK.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ pogo
  9 miesięcy temu 13
  Do nick I Do a jednak biedacy nie wiecie nawet o co gra. Hymn jak dla mnie to można na każdej mszy co Niedzielę odśpiewać dlaczego nie? Jestem za. Ale jak jest propozycja piękna Listopadowa pogoda i można hymn pięknie odśpiewać na rynku to nie bo u nas włodarze zawsze wszystko wiedzą lepiej. Nie przyjmują nic bo wieżą w swoją bezgraniczną nieomylność a jak ktoś ośmieli się mieć inne zdanie to jest bee.. Inni potrafią Pogo jak zwykle nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obiektywny
  9 miesięcy temu 12
  @a jednak i @nick przestańcie płakać. Po prostu mogło być fajnie zaśpiewać na rynku ale u nas jak widać władza boi się wszelkiej krytyki aby być lepszym. Zamiast wysłuchać myślą że są najmądrzejsi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ a jednak
  9 miesięcy temu ocena: 100%  11
  Może plany się zmienili bo bali się że jak wyjdą z kościoła nie będzie miał kto śpiewać? To nie jest opinia to są insynuacje. Był 100 osobowy chór. Demokracja to władza ludu taki system w którym wiele wolno, również wyrażać opinie, a nie imputować.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nick
  9 miesięcy temu 10
  Nie abym narzekał - a potem narzekania. Teraz już gwiazdy się pojawiły. Coraz bliżej nieba. Gratulacje - wszystkim tym co się włączyli, bo wspólne Polaków święto.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Patriota
  9 miesięcy temu ocena: 0%  9
  Jest parę gwiazd w Pogorzeli. Ja myślałem o tym co nosi głowę wysoko w chmurach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ww
  9 miesięcy temu ocena: 33%  8
  Zbych trafiłeś w punkt :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Patriota
  9 miesięcy temu ocena: 50%  7
  Do antyzbych moja wina moja wina.... tak mów a nie na kogoś. Twierdzisz że nie miało być hymnu na rynku? To jakim cudem goście od nagłośnienia zostali powiadomieni o tym że nie będzie hymnu przez gwiazdę pogorzelską w ostatniej chwili? przecież czekali do samego końca? Słuchaj lepiej a nie śpisz w kościele a potem się kompromitujesz.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pogo
  9 miesięcy temu ocena: 80%  6
  Patriota kogo masz na mysli jako gwiazde pogorzelska? przychodzą mi do głowy dwie osoby:D ale nie wiem o kim myslisz
  ~ antyzbych
  9 miesięcy temu ocena: 25%  5
  Zbychu głupoty opowiadasz, nie wiem kto Ci obiecywał hymn na Rynku, mi obiecywali o 12 00 jak w całej Polsce. I wszyscy śpiewaliśmy, szkoda że Ty się gdzieś zapodziałeś. I zobacz w Gostyniu się odnaleźli a Ty czekałeś aż wszyscy przyjdą do Wielce Szanownego Wać Pana. I skończmy z Tą chorobą że wszyscy inni potrafią a Pogorzela nie, to tylko Ty nie potrafiłeś. Twoja wina i tylko twoja wina, że nie chciałeś się włączyć do wspólnoty.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pogromca antyzbych
  9 miesięcy temu ocena: 50%  4
  Jak zwykle w Pogorzeli nikt nie ma prawa wyrazić swojej opinii.
  ~ Zbych
  9 miesięcy temu ocena: 50%  3
  @antyzbych głupich nie sieją tylko się rodzą. Naucz się czytać ze zrozumieniem płaczku. Byłem w kościele ciołku a tylko wyjaziłem swoje zdanie że na rynku przy tej pogodzie mogło być fajnie. I to nie jest tylko moje zdanie. Ale tutaj wyrażam swoje i mam do tego prawo od tego jest demokracja. Nie moja wina że u Ciebie w domu jest dyktatura ha ha ha Tobie się podobało w kościele ok jak dla mnie co szkodziło powtórzyć hymn na rynku? Aa i tak nie zrozumiesz.
  ~ Zbych
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Nie abym narzekał bo fajnie że coś zorganizowali ale dlaczego nie było śpiewania hymnu na rynku skoro obiecywali? Może plany się zmienili bo bali się że jak wyjdą z kościoła nie będzie miał kto śpiewać? Pogoda była ładna. Gostyń potrafił Pogorzela jak zwykle nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antyzbych
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Zbych przepraszam, może i byłoby fajnie.