Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nie ustąpił pierwszeństwa, bo nic nie widział? Teraz jest w szpitalu

› Wypadki 10 miesięcy temu    6.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Piaski. W Lipiu zderzyły się dwa samochodyPiaski. W Lipiu zderzyły się dwa samochody fot. A. Fajczyk

Straż pożarna, policja i służby medyczne dziś o świcie zostały wezwane do zdarzenia w Lipiu (gm. Piaski).

W wiosce, około godz. 5.40 zderzyły się dwa samochody - bus fiat ducato z osobowym oplem. Jedna osoba została przewieziona karetką do szpitala.

Czytaj o "golasie", który przestawiał znaki w Goli - KLIK

Pan Piotr wybrał się rano do Kalisza busem po towar. Jechał od strony Piasków i dalej do Pogorzeli, kiedy w Lipiu, na oznakowanym skrzyżowaniu, z drogi podporządkowanej wyjechał mu samochód.

- Byłem na wysokości przystanku autobusowego, kiedy z prawej strony, od strony wioski, wyjechał mi opel. Prowadzący nie zatrzymał się wcale. Później twierdził, że miał zaparowane szyby i nie było nic widać. Zahamowałem, ale siła uderzenia rzuciła mnie w lewą stronę. Nie miałem szans - opowiadał kierowca busa, który trzasnął w bok opla astry.

Po co do Ponieca przyleciał śmigłowiec LPR?

Osobowe auto, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu busowi, znalazło się w rowie. Na miejsce zdarzenia przybiegli mieszkańcy Lipia, ktoś wezwał karetkę pogotowia i pozostałe służby. Kierowcy sami opuścili pojazdy, byli przytomni, kiedy nadjechali strażacy (JRG z KP PSP w Gostyniu i OSP Piaski)  oraz ratownicy medyczni.

- Komórka gdzieś mi wypadła. Zauważyłem, że dym się wydobywa w aucie. Wystraszyłem się. Dobrze, że otworzyłem drzwi fiata. Ale to chyba para od klimatyzacji była. Mi nic nie jest. Ratownicy mnie przebadali. Mogę mieć mostek rozbity - mówił na miejcu prowadzący fiata ducato.

W gorszym stanie był kierowca opla. - Widoczna była krew nad okiem. Łuk brwiowy może mieć rozcięty - dodał kierowca busa.  Ratownicy medyczni zdecydowali, że pojedzie do szpitala.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ max
  10 miesięcy temu 1
  "Później twierdził, że miał zaparowane szyby i nie było nic widać" - nie mam pytań, ten Kierowca nie zadbał o podstawowe sprawy i wyjechał na ulicę?! Przecież to jest zaniedbanie o którym wiedział! Ubezpieczyciel powinien wystąpić z regresem na tego Kierowcę!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji