Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Niektóre z nich nadal występują na scenie

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    20.10.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Na Dniu Seniora 80 lat świętowały: Bogumiła Mazurek i Kazimiera Ratajczak, natomiast 85-lecie obchodziły: Teresa Mikołajska, Czesław Grzemska, Joanna Kaczmarek i Genowefa KulczakPiaski. Na Dniu Seniora 80 lat świętowały: Bogumiła Mazurek i Kazimiera Ratajczak, natomiast 85-lecie obchodziły: Teresa Mikołajska, Czesław Grzemska, Joanna Kaczmarek i Genowefa Kulczak fot. Bogdan Bujak

Około 150 osób liczy obecnie Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - koło nr 7 w Piaskach. Jest to drugie najliczniejsze koło w powiecie gostyńskim. Większość jego członków zebrała się na Dniu Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Choć atmosfera spotkania była radosna, a na twarzach seniorów widać było zadowolenie z faktu, że mogą zobaczyć swoje koleżanki i kolegów, to nie zabrakło również smutnego akcentu. Było nim pożegnanie zmarłych Eryki Adamkiewicz i Jan Figielka, którzy odeszli w tym roku.

Z drugiej strony hołd oddano także żywym, a konkretnie pięciu paniom (jedna była nieobecna), które w tym roku obchodzą swoje 80 i 85 urodziny. Dwie z nich czynnie udzielają się w Zespole Śpiewaczym „Tęcza”.

– Młodziutkie jubilatki (...). Patrząc na nie na scenie myślę, że one są młodsze ode mnie – mówiła prowadząca imprezę Anna Krzymińska, sekretarz koła.

Solenizantki, oprócz życzeń i śpiewów pod ich adresem dostały również upominkowe zestawy z m.in. kawą i miodem.

Aby tradycji stało się zadość musiała być oprawa muzyczna. Tę już od lat stanowią wspomniana „Tęcza” raz Kapela Ludowa „Malińczoki”. Od czasu do czasu na wydarzeniach senioralnych przygrywa także Kapela Podwórkowa „Piaskowanie” i młodzież z GOK-u. Tak było i tym razem.

Męskie grono śpiewacze zagrało kilka kawałków, w tym oryginalną piosenkę, która leciała tak: „Oj panie wójcie, panie wójcie, już śmiech i radość na plecach czujcie, Bo ludzie wierzą i sobie marzą...".

O jakich pułapkach opowiadał w trakcie swojego recitalu lider zespołu Oddział Zamknięty?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!