Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Niemcy uwieczniali swoją zbrodniczą działalność

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    12.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 8 / 100%
A A A
Krobia. Autor wystawy chce w ten sposób zachować pamięć tamtych wydarzeń dla potomnychKrobia. Autor wystawy chce w ten sposób zachować pamięć tamtych wydarzeń dla potomnych fot. Łukasz Wajnert - Krobia.org

Tylko do końca tygodnia w kruchcie kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Mikołaja w Krobi można obejrzeć wystawę zdjęć i listów z okresu okupacji niemieckiej w 1939 roku. Okazją do pokazania świadectwa tamtych dni stała się oczywiście okrągła, 80-ta rocznica wybuchu II wojny Światowej.

 - Autorami prezentowanych materiałów są Niemcy, którzy wkroczyli na teren naszej gminy w 1939 roku. Zajmując kolejne miejscowości dokumentowali swoją zbrodniczą działalność. Na wystawie można też zobaczyć listy i kartki pocztowe, które wysyłali do swoich domów - mówi Łukasz Wajnert z portalu Krobia.org - organizator wydarzenia.

Część prezentowanych materiałów nie była do tej pory publicznie pokazywana. Wystawa jest przeznaczona nie tylko dla miłośników historii, ale też dla każdego, kto chciałby zobaczyć jak wyglądała Krobia w okresie okupacji.

- Przy okazji gorąca prośba do czytelników. Jeśli ktoś ma w domu stare zdjęcia, dokumenty lub ciekawe informacje o historii prosimy o kontakt z Krobia.org. Gromadzimy cyfrowe kopie materiałów archiwalnych z naszego regionu. Celem jest ich zachowanie, opracowanie i publikacja dla upowszechnienia wiedzy o naszej historii - dodaje Ł. Wajnert.

Czytaj także: na realizację tych inwestycji gmina potrzebuje grubej kasy

 

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!