Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nieprzychylna aura nie wystraszyła biegaczy

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    19.05.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Chłodna i wietrzna pogoda nie zniechęciła osób, które zamierzały wziąć udział w Biegu Wiosny, jaki odbywał się w ubiegłą niedzielę w Karcu (gm. Krobia). Na starcie zjawiło się blisko 500 osób.

Również w tym roku sprzed krobskiej restauracji Pireus zawodnicy ruszyli w tzw. przedbiegu. Wolno, ospale jako pilot wystartował samochód z czasów II wojny światowej - Czapajew i motocykle, a zaraz za nimi 14. biegaczy oraz rowerzyści. Właśnie tak w gminie Krobia rozpoczęła się 8. już edycja ogólnopolskiej akcji „Polska Biega" pod hasłem „Życie to ruch”. Siedmiokilometrowa trasa z Krobi do Karca zajęła lekkoatletom około 40 minut. Potem nastąpiła krótka przerwa na czynności organizacyjne i wreszcie o godz. 15.00, tańcem wykonanym przez gimnazjalistki został oficjalnie otwarty „Bieg Wiosny 2010”. Do wysiłku fizycznego należy się przygotować, więc wszyscy biegacze przystąpili do rozgrzewki. Wreszcie kilkuset sportowców jak lawina przetoczyło się z wietrznej polany przy leśniczówce na spokojniejszą i cieplejsza leśną ścieżkę. Każdy miał swój cel. Ilu biegło, maszerowało czy spacerowało, tyle było myśli i powodów uczestnictwa. Równocześnie z biegaczami do rywalizacji stanęły 32. panie z kijkami. Ta grupa, zrzeszona w krobskich „Włóczykijach” i „Bojanowskich kijkach szczęścia”, maszerowała w ramach II Mistrzostw Gminy Krobia Nordic Walking Kobiet. Każda z tych pań na mecie otrzymała czerwoną różyczkę, a zwyciężczynie dostały puchary i medale. Pozostali uczestnicy Biegu Wiosny dostawali pamiątkowe dyplomy.(AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!