Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Nietypowy poetycki koncert

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    9.01.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Skoraszewice. Koncert kolędowySkoraszewice. Koncert kolędowy fot. GOK Pępowo

W święto Objawienia Pańskiego w szkole w Skoraszewicach odbył się nietypowy poetycki koncert jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia.

Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie oraz szkoła w Skoraszewicach. Dla zgromadzonej publiczności poprowadzili go lokalni poeci: Sabina Klak i Gabriel Roszak.

Obydwoje poeci nawiązywali do swojego wiejskiego pochodzenia. Podkreślają, że to dzięki niemu tkwi w nich duch poezji. Sabina Klak pochodzi z Pakosławia, natomiast Gabriel Roszak właśnie ze Skoraszewic. Z tego powodu emocje były żywsze i bogatsze, a nawet pojawiła się trema.

Poeci wystąpili w towarzystwie okrojonego zespołu MUS TRIO z Leszna. Oprawę muzyczną do wierszy przygotował Przemysław Maćkowiak, gitarzysta zespołu, natomiast przepięknym wokalem zachwycała Sara Kicińska. Prowadzący program czytali wiersze, opowiadali o tradycjach świątecznych – z czym związane jest ozdabianie choinek i skąd wywodzi się ten zwyczaj, co symbolizują bombki, jaka jest najstarsza polska kolęda i co ma wspólnego z kalendarzem.

Spotkanie przebiegło w ciepłej, żartobliwej atmosferze, przy uprzejmej wymianie zdań prowadzących, ale także sympatycznych uszczypliwościach. Wiersze, także te śpiewane, w tematyce świątecznej często mówiły o codziennym zabieganiu, zapominaniu o istocie Bożego Narodzenia, ale także wspominały o dawnej zimowej atmosferze, kuligach oraz chodzeniu po kolędzie.

R E K L A M A

Szczególny wymiar miał wiersz ,,Kolęda”. Został napisany w gwarze wielkopolskiej, ale tematyka jest bliska sercu poety. Gabriel Roszak uwiecznił obraz Skoraszewic podczas wizyt kolędowych, gdy jeszcze jako ministrant towarzyszył księdzu odwiedzającemu domy parafian. Prowadzący ubawił także publiczność anegdotką o swoim występie przed gwiazdorem, który obdarowywał dzieci prezentami, za zaśpiewanie kolędy lub powiedzenie wierszyka. Trwające półtorej godziny spotkanie zakończyło się wspólnie odśpiewaną kolędą a także życzeniami noworocznymi.
 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A