Niezwykła mama i jej córki osiągnęły olbrzymi sukces

Niezwykła mama i jej córki osiągnęły olbrzymi sukces - Zdjęcie główne

Kultura

To niezwykle zgrana drużyna, którą łączy nie tylko miłość do sportu, ale także więzy rodzinne. Trzy zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” zdobyły tytuł wicemistrza świata i do tego dołożyły drużynowy brązowy medal na mistrzostwach świata karate.

W Cork w Irlandii w dniach 6 – 9 lipca odbyły się Open Karate-do Shotokan World Championship IJKA 2017 (Otwarte Mistrzostwa Świata Karate-Do IJKA). Wystartowało w nich ponad tysiąc zawodników z 26 krajów z całego świata.

GŁOSUJ na Dobre Smaki Powiatu  - KLIK

W mistrzostwach świata uczestniczyły 3 zawodniczki z powiatu gostyńskiego, reprezentujące klub karate TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyniu. Wszystkie trzy stanęły na podium! Tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła w kata indywidualnym seniorek starszych Józefa Glapiak (1. Dan). - Jestem szczęśliwa! To, jak do tej pory, jeden z największych sukcesów mojego życia. Dziękuję wszystkim, którzy uczyli mnie karate. Było warto - mówiła Józefa Glapiak chwilę po dekoracji.

Na tym jednak nie zakończyła swoich startów i wywalczyła jeszcze brązowy drużynowy medal. Drużyna w składzie: Anna Glapiak (1. Dan), Małgorzata Glapiak (1. Dan) i Józefa Glapiak (prywatnie dwie córki i mama) wywalczyła brązowe medale mistrzostw świata i 3. miejsce w kata drużynowym seniorek. W drodze do podium zmierzyły się z wieloma utytułowanymi przeciwniczkami i pokazały, że w Gostyniu uprawiane jest karate na światowym poziomie.

Więcej w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.