Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    7.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Około 120 zawodników wystartowało dziś w biegu towarzyskim przygotowanym w GostyniuOkoło 120 zawodników wystartowało dziś w biegu towarzyskim przygotowanym w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Około 120 zaawansowanych biegaczy bierze udział w biegu Gostyń Easy Trail. Właśnie trwa terenowy bieg towarzyski, o charakterze konwersacyjnym, na dystansie 33 km. Zawodnicy (z Gostynia, Poznania, Zielonej Góry) wystartowali dziś rano, o godz. 9.00 spod budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu (ul. Tuwima), aby zwartą grupą przebiec ul. Mickiewicza i dostać się do lasu. To druga edycja biegu towarzyskiego w Gostyniu, zorganizowana przez miłośników wypraw ultra, zyskujących coraz bardziej na popularności.

- Trasa prowadzi tylko i wyłącznie duktami leśnymi i drogami polnymi. Są odcinki, kiedy musimy przebiec przez drogę - nie ma w okolicy Gostynia tak dużego lasu, ale to raptem 100 metrów, ewentualnie w poprzek drogi - wyjaśnia Janusz Knapp, jeden ze współorganizatorów. Podkreśla, że trasa nie jest łatwa, momentami błotnista, z uskokami, pogoda również jest nieprzyjemna. - Niejeden biegacz, który mniej ma do czynienia z biegami ultra, z górskimi, będzie musiał wiele z siebie dać. Ale nikt nie mówił, że będzie lekko - dodaje Janusz Knapp.

Wszyscy zawodnicy biegną w jednej grupie, jednym tempem (dostosowanym do najwolniejszego uczestnika), nikt się nie oddziela i nie patrzy na zegarek. Robią to również po to, aby pogadać, pooddychać świeżym powietrzem. Kiedy grupa dobiegnie prawie pod Belęcin, robi nawrotkę. Na mecie biegacze spodziewani są ok. godz. 14.00. A później piknikują. - Spotkamy się w hali w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Porozmawiamy, podyskutujemy, będziemy oglądać filmy z różnych biegów górskich - mówi Janusz Knapp. Na przygotowanie imprezy organizatorzy otrzymali dofinansowanie z gminy Gostyń.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A