Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Noc Muzeów. Postawili na żywiołową zabawę

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    19.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
SP nr 5 w Gostyniu. Żywiołowa zabawa podczas Nocy MuzeówSP nr 5 w Gostyniu. Żywiołowa zabawa podczas Nocy Muzeów fot. A. Fajczyk

Szkoła Podstawowej nr 5 w Gostyniu była miejscem żywiołowej zabawy podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Gostyniu. Urządzono tam noc z grami i quizami, a organizatorzy poszli całkowicie „na żywioł” i przygotowali mnóstwo ciekawostek i atrakcji, aby odwiedzający byli zadowoleni.

Nie trzeba było wchodzić do budynku, żeby zacząć dobrze się bawić. Na boisku szkolnym przygotowano miejsce do rozegrania niejednej partii w ciekawych grach planszowych. Powodzeniem cieszyły się warcaby. Niejeden raz rodzice przegrywali. W jednej z izb lekcyjnych stanął duży stół z górą klocków lego. Tam dzieci były w swoim żywiole. Wystarczyło uruchomić wyobraźnię i układać. Odwiedzający mogli też wziąć udział w quizach z wykorzystaniem Kahoot (darmowego programu, w którym wystarczyło podpiąć się do internetu, aby odpowiadać na wcześniej przygotowane pytania i rozwiązywać zadania). Kto najszybciej prawidłowo odpowiedział, zwyciężał.

W szkole zaprezentowano odwiedzającym najnowszą grę planszową, związaną z Gostyniem pn. „Gostynianka”. Jej premiera odbyła się 1 kwietnia - podczas urodzin miasta. Stworzyły ją uczennice gostyńskiej „Piątki”, pod przewodnictwem Alicji Jerszyńskiej nauczycielki biologii, która była inicjatorem pomysłu. W grze planszowej „Gostynianka” gracz decyduje czy chce odpowiadać na pytania związane z gminą Gostyń czy tylko z samym miastem Gostyniem. Do każdej z plansz dołączone są dwa komplety czterdziestu kart. Może w nią grać 2-4 graczy, a wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy metę.

Gdzie operowali "na żywca", bez znieczulenia? - takie atrakcje podczas Nocy Muzeów

Na grach się nie kończyło. W szkole przygotowano również miejsce do tworzenia origami i produkcji gniotków. Życie toczyło się także w pracowni chemicznej, gdzie zaprezentowano pokaz żywiołów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!