Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nowe, interaktywne prezenty pod choinkę za 100 tysięcy

› Społeczeństwo› Ze szkół 9 miesięcy temu    24.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Monitory interaktywne to swego rodzaju wyświetlacze wyposażone w możliwość ich obsługi dotykiem, mają wbudowane także głośnik.Monitory interaktywne to swego rodzaju wyświetlacze wyposażone w możliwość ich obsługi dotykiem, mają wbudowane także głośnik. fot. Urząd Miejski w Gostyniu (x2)

W miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych gminy Gostyń pojawiło się 13 nowych monitorów interaktywnych. Jako urządzenia multimedialne, pozwolą one nauczycielom na prowadzenie ciekawych zajęć, łączących ze sobą elementy zabawy i nauki przy angażowaniu do współdziałania dzieci. Zakup 13 urządzeń kosztował ponad 100 tys. zł.

Monitory interaktywne to swego rodzaju wyświetlacze wyposażone w możliwość ich obsługi dotykiem, mają wbudowane także głośnik. Dzięki temu nauczyciel ma możliwość odtwarzania treści oraz dźwięku, za pomocą dotyku można obsługiwać system operacyjny, a także aplikacje przeznaczone dla ekranów dotykowych. Podczas zajęć przy wykorzystaniu monitora można na bieżącą nanosić notatki, jak na tradycyjnej tablicy. Można też edytować obrazy pobrane z sieci, wykorzystywać materiały wideo, a także przygotowywać scenariusze lekcji z wykorzystaniem multimediów, w które zaangażowane są dzieci.

Każdy z zakupionych przez przedszkola i szkoły monitorów wyposażony jest w dwa zestawy gier edukacyjnych. Nowe pomoce dydaktyczne pojawią się w 4 przedszkolach miejskich: w Przedszkolu Miejskim nr 1, nr 4, nr 5 oraz nr 7, a także w szkołach podstawowych: gostyńskiej „Jedynce”, „Dwójce”, „Trójce” i „Piątce”. Poza tym trafią do uczniów „podstawówek” w Kunowie, Goli, Daleszynie, Sikorzynie oraz w Siemowie.

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, który trafił do miejskich placówek oświatowych to również tablice interaktywne. Już w ubiegłym roku 3 gostyńskie przedszkola oraz Środowiskowy Dom Samopomocy wyposażone zostały w tzw. „Magiczne dywany”. To interaktywna forma zabawy dla najmłodszych. „Magiczny dywan” to po prostu projektor, komputer, moduł interaktywny i zestaw czujników ruchu, za pomocą których na podłodze wyświetlane są różnego rodzaju gry i zabawy. W „Magiczny dywan” w tym roku wyposażony został także zmodernizowany już Dzienny Dom Senior+, który służy w zajęciach terapeutycznych.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Alina
9 miesięcy temu 2
A tańsze prezenty nie wchodzą w grę? Czy ktoś dostał coś [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ X_xx
9 miesięcy temu 1
Jeszcze troche zamiast kredek to do przedszkola tablet bedzie obowiazek kupic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji