Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nowy kierownik ośrodka pomocy społecznej

› Społeczeństwo ponad rok temu    14.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Gostyń. Wybrano nowego kierownika M-GOPS w Gostyniu. Zastąpi Teresę KlonowskąGostyń. Wybrano nowego kierownika M-GOPS w Gostyniu. Zastąpi Teresę Klonowską fot. A. Fajczyk

Karol Jasiak z Leszna został nowym kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Gostyniu. - Niewątpliwym atutem Karola Jasiaka jest bogate, wszechstronne doświadczenie zawodowe w sferze pomocy społecznej - uzasadnia wybór sekretarz gminy Gostyń Renata Ignasiak.

W wyznaczonym terminie czyli do 25 stycznia, do Urzędu Miejskiego w Gostyniu wpłynęło 5 podań o pracę na stanowisko kierownika M-GOPS. Tylko jeden spośród pięciu kandydatów pochodził z powiatu gostyńskiego, pozostali to mieszkańcy powiatu rawickiego, leszczyńskiego i śremskiego. Na rozmowę kwalifikacyjną zostało zaproszonych trzech kandydatów, którzy spełniali wymagania niezbędne, określone w ogłoszeniu o naborze. Do rozmowy ostatecznie przystąpiły dwie osoby.

Co oburzyło rodziców w zachowaniu lekarzy? - KLIK

- Kandydaci uczestniczący w rozmowie kwalifikacyjnej byli bardzo dobrze przygotowani pod kątem znajomości przepisów prawnych niezbędnych do pracy w sferze pomocy społecznej. Wyróżniali się również wieloletnim doświadczeniem zawodowym w sektorze administracji publicznej, w tym na stanowiskach kierowniczych urzędniczych - informuje Katarzyna Karolczak-Wujek, inspektor ds. kadrowych w gostyńskim magistracie.

Wymogi, niezbędne i dodatkowe uwzględnione w ogłoszeniu o naborze w najwyższym stopniu spełnił Karol Jasiak z Leszna. Ma wykształcenie wyższe z zakresu pedagogiki pracy socjalnej oraz wymaganą ustawowo specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej. Oprócz wszechstronnego doświadczenia zawodowego kandydat posiada ponadto wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji publicznej w tym na stanowisku kierowniczym. Legitymuje się również kwalifikacjami z zakresu prowadzenia mediacji w sprawach karnych, rodzinnych, nieletnich i cywilnych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat zaprezentował koncepcję funkcjonowania i zarządzania gostyńskim ośrodkiem pomocy społecznej.

- Z jednej strony skupił się na dostosowaniu struktury, standardów ośrodka do zmieniających się warunków społecznych i ekonomicznych, a z drugiej strony na dostosowaniu oferty usług do potrzeb społecznych oraz oparł swoją propozycję na rozwiązywaniu problemów społecznych osób i rodzin, poprzez wzmacnianie ich aktywności z wykorzystaniem ich zasobów i zasobów lokalnego środowiska. Wykazał się również znajomością przepisów prawnych niezbędnych dla właściwego wykonywania obowiązków kierownika ośrodka pomocy społecznej - mówi Renata Ignasiak z gostyńskiego magistratu.

Poza tym Karol Jasiak zaprezentował się jako osoba opanowana, skoncentrowana na działaniach, cechująca się wysoką kulturą osobistą i łatwością komunikowania się z ludźmi. - Posiada odpowiednią wiedzę, umiejętności i predyspozycje do pracy na stanowisku kierowniczym urzędniczym - podsumowuje inspektor Katarzyna Karolczak-Wujek.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ On
ponad rok temu 2
Ale refleks
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ On
ponad rok temu 1
Ale refleks
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji