Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

O takiej wycenie nie słyszeli. O mało z krzeseł nie spadli

› Aktualności 5 miesięcy temu    25.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Samorząd zdecydował, że ul. Jana Kochanowskiego będzie przedłużona w kierunku Alei Kasyna Gostyńskiego. Gmina Gostyń musi w tym celu wykupić kilka działek od prywatnych właścicieliGostyń. Samorząd zdecydował, że ul. Jana Kochanowskiego będzie przedłużona w kierunku Alei Kasyna Gostyńskiego. Gmina Gostyń musi w tym celu wykupić kilka działek od prywatnych właścicieli fot. A. Fajczyk/fotomontaż M. Mostowy

Gostyńscy radni byli bardzo zaskoczeni i o mały włos nie spadli z krzeseł,  kiedy burmistrz poinformował ich, na ile zostały wycenione tereny, potrzebne do pobudowania nowej drogi na Pożegowie. Chodzi o przedłużenie ulicy J. Kochanowskiego.

Asfaltowa droga ma być budowana głownie na potrzeby mieszkańców domów, pobudowanych przy ul. Reymonta przez dewelopera. - Ma im ułatwić wyjazd. Mieszkańcy dolnej części ulicy Reymonta pod górę nie mogą wyjechać, zwłaszcza podczas opadów. Decyzja jest taka, że samorząd powinien tam wybudować drogę, aby mieli możliwość gminną szosą wyjechać w stronę miasta - wyjaśniał radnym Jerzy Kulak na roboczym spotkaniu w gostyńskim magistracie. - Procedura jest taka, że gmina przejmuje działki, powiat zleca rzeczoznawcom ich wyceną i na tej podstawie ustalane jest odszkodowanie, które gmina powinna zapłacić właścicielom - dodał burmistrz. Poinformował, że do urzędu miejskiego dotarły już wyceny działek na Pożegowie, którymi gmina jest zainteresowana. Jak się okazało, kwoty ustalone przez rzeczoznawcę są dwa lub trzy razy wyższe, niż zakładano.

- Osiem lat temu, kiedy zaczynałem pracę jako burmistrz, za 1 m kw. gruntu przejmowanego pod budowę drogi płaciliśmy ok. 30 zł, a teraz zostało to wycenione na 160 złotych - powiedział J. Kulak. Radni nie ukrywali zaskoczenia. - To znajdzie odzwierciedlenie w budżecie gminy Gostyń. Mamy zabezpieczone około 100 tys. zł, a potrzebujemy 300 tysięcy - kontynuował.

Jak zareagowali właściciele posesji, kiedy dowiedzieli się, że ich dom będzi ezburzony i powstanie tam rondo?

Burmistrz Gostynia oraz urzędnicy nie zgadzają się z wyceną i zamierzają się odwoływać. Według nich cena jest bardzo zawyżona. - To są małe działki, na zapleczu. Gdzie są w Gostyniu grunty, na których nie można się wybudować, za 160 zł/metr? Grunty, na pod zabudowę stoją po 100 zł za metr kw. lub najwyżej po 120 zł - powiedział burmistrz Gostynia. Gmina będzie wnioskowała o ponowne rozpatrzenie sprawy lub uchylenie decyzji w całości. Odwołanie rozpatruje wojewoda. Jeśli znajdzie proceduralny błąd, to jeszcze raz będzie wykonywana wycena. - Zawyżona - naszym zdaniem - kwota nie jest dostatecznym argumentem do pozytywnego rozpatrzenia odwołania - uprzedził radę miejską burmistrz Kulak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ yoda
  5 miesięcy temu ocena: 100%  7
  po co tam kupowali domy jak nie myślą to mają problem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Serek
  5 miesięcy temu ocena: 50%  6
  Najlepsze rozwiazanie wlaczyć sie w al.kasyna ale to malo realne chyba
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tom
  5 miesięcy temu ocena: 50%  5
  A jaki problem połączyć tą ulice z ul Kasyna wystarczy na dole tylko mały łącznik raptem może 10m i problem rozwiązany. Lepiej płacić za metr ziemi 160 zł i łączyć z Kochanowskiego??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xyz
  5 miesięcy temu 4
  po to aby przedluzyc kochanowskiego. zebys nie musial wyjezdzac z kochanowskiego na poznanska i spowrotem z poznanskiej po stu metrach skrecac na kasyna.. wystarczy pomyslec
  ~ Xxxx
  5 miesięcy temu ocena: 67%  3
  Jak będziecie robić tam drogę to przy okazji zaklęjcie dziurę( spore wglebienie) na samym wjeździe do tej nowej drogi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Eska
  5 miesięcy temu ocena: 75%  2
  Może najpierw deweloper i miasto pomyśli, a potem buduje?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Donia
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Gdzie Ci ludzie i kiedy wyjadą jak coś się stanie zastanawia mnie ten fakture, a mowią o tej drodze juz 2 lata
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji