Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem do 1500 złotych - jaki wybrać?

› Dom› Porady miesiąc temu    14.02.2020
Artykuł partnera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Urządzenia 2w1 stanowią ciekawą propozycję, zwłaszcza w obliczu sezonu grzewczego, kiedy do naszych domów dostaje się więcej zanieczyszczeń, a wilgotność często odczuwalnie spada. Czyste, jak i odpowiednio wilgotne powietrze, zalecane jest w szczególności astmatykom, alergikom i wszystkim zmagającym się z chorobami układu krążenia. Jakie urządzenia można znaleźć w kwocie do 1500 złotych?

 

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza filtruje nasze otoczenie, pozwalając pozbyć się z niego substancji smogowych, pyłków roślin, roztoczy kurzu, bakterii czy wirusów. Urządzenie wymusza cyrkulację powietrza, a następnie zasysa je do środka, gromadząc wszystkie szkodliwe składniki na zastosowanych filtrach. W standardowym oczyszczaczu powietrza znajdują się więc zarówno filtry odpowiedzialne za wychwytywanie cząstek stałych zanieczyszczeń powietrza (filtr HEPA oraz wstępny), jak również za neutralizację nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych gazów (filtr węglowy). 

Po przefiltrowaniu, powietrze oczyszczone wydmuchiwane jest z powrotem do otoczenia. Skuteczność takiej operacji to 95-99,95% w zależności od klasy filtra. Więcej o oczyszczaczach powietrza przeczytasz na https://ranking-oczyszczaczy.pl/.

Nawilżacz powietrza

Pora roku, warunki atmosferyczne, konstrukcja i stan techniczny budynku mogą wpływać na wilgotność pomieszczeń. Ta z kolei wpływa na nasze samopoczucie, jak również zapobiega wielu chorobom układu oddechowego czy problemom z włosami i skórą. 

Suche powietrze prowadzi do wysuszenia śluzówek gardła czy nosa, przez co stajemy się bardziej podatni na katary, przeziębienia czy zapalenia górnych dróg oddechowych. Zbyt niska wilgotność nie jest dobra również dla skóry i włosów. W otoczeniu przewilżonym z kolei tworzy się środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii czy pleśni. Dlatego też tak ważne jest utrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności, za który przyjmuje się przedział od 40 do 60%.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Dlatego też niektórzy producenci decydują się na wprowadzenie urządzeń 2w1, łączących w sobie funkcje oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Takie rozwiązanie jest atrakcyjne przede wszystkim w miejscach, gdzie poziom stężeń pyłów zawieszonych przekracza dozwolone wartości, zaś wilgotność powietrza często jest daleka od akceptowalnych 40%. 

Urządzenia 2w1 znajdą swoich zwolenników wśród osób, które borykają się również z problemem niewielkiej przestrzeni lub z różnych względów nie chcą zbyt dużej ilości sprzętów elektronicznych w domu. Wydajność oczyszczania w takim modelu jest zwykle mniejsza od tradycyjnych urządzeń, pełniących funkcję jedynie oczyszczacza. Wydajność nawilżania jest zaś imponująca, przewyższając często wartości oferowane przez samodzielne nawilżacze.

Oczyszczacze z nawilżaczem do 1500 zł – 4 propozycje

 

  • Philips AC2729/50 – cena 1299 zł

Jeden z bardziej popularnych modeli 2w1, jakie znajdziemy obecnie na rynku, oferuje wydajność nawilżania na poziomie 500 ml/h oraz wydajność oczyszczania 250 m3/h co pozwala oczyścić pomieszczenie do max. 31 m2. 

Pod względem tych parametrów Philips AC2729/50 prezentuje się lepiej od chociażby opisywanego poniżej modelu Sharpa. W środku znajdziemy filtry HEPA H13, wstępny oraz węglowy. Brak jest natomiast jonizatora. Co ważne, urządzeniem można sterować za pomocą panelu dotykowego, jak i aplikacji mobilnej

Recenzja i opinie oczyszczacza powietrza Philips AC2729/50: https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/philips-ac2729-50/

 

  • Sharp KC-D40EUW – cena 1499 zł

Oferowany w trzech wersjach kolorystycznych, różniących się oznaczeniami, model KC-D40 to bezpośredni konkurent dla w/w Philipsa AC2729/50. Stosunkowo niska cena w zestawieniu z wydajnym nawilżaniem (400 ml/h) i wydajnością oczyszczacza 216 m3/h co oznacza skuteczność do 27 m2. 

W środku znajdziemy m.in. filtr HEPA H13, filtr wstępny, węglowy oraz znany z innych modeli Sharpa jonizator Plasmacluster. Ciekawe są również tryby pracy, na które możemy ustawić urządzenie, min. Ion Shower – funkcja intensywnej jonizacji czy Pollen – program, w którym czujnik staje się bardziej wrażliwy na alergeny, dlatego urządzenie szybciej usunie pyłki roślinne. 

Recenzja i opinie oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUW: https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/sharp-kc-d40euw/

 

  • Panasonic F-VXR35G – cena 799 zł

Jedno z najtańszych urządzeń 2w1 oferowanych obecnie pochodzi z koncernu Panasonic. F-VXR35G to niewielki rozmiarów przeznaczony do mniejszych pomieszczeń. Parametry takie jak 180 m3/h wydajności oczyszczania oraz 350 ml/h wydajności nawilżania to niedużo na tle konkurencji. Z drugiej strony model ten jest aż o 500 zł tańszy, co może rekompensować pewne braki. 

Urządzenie posiada filtr HEPA H14, filtr węglowy, nawilżający oraz jonizator czyli filtry, które będą skutecznie sobie radziły z usuwaniem smogu w polskim domu.

 

  • Sharp KC-F32EUW – cena 1199 zł

Wyposażony w filtry HEPA H13, węglowy oraz wstępny, Sharp KC-F32EUW posiada również funkcję jonizacji Plasmacluster. Urządzenie to jest w stanie nawilżać powietrze z wydajnością (350 ml/h). Gorzej wypada wydajność oczyszczaniawspółczynnik CADR wynosi jedynie 180 m3/h. Do zalet zaliczyć można bardzo cichą pracę i niski pobór prądu, jednak nie usprawiedliwiają one ceny urządzenia, która na ten moment wynosi 1199 zł.

*Ceny z dnia 10.02.2020

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ edyta
miesiąc temu 2
a ma ktoś oczyszczacz electroluxa? widziałam w media expert i się nad nim zastanawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marlena
miesiąc temu 1
Zastanawiam się czy oczyszczacz powietrza jest mi potrzebny jak na razie zainwestowałam w iRobota. Ma on filtry więc daje sobie radę z kurzem i alergenami w mieszkaniu ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji