Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Od jutra przejazd będzie zamknięty. Czy tym razem remont pójdzie gładko?

› Gospodarka› Inwestycje 6 miesięcy temu    18.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Krobia. Od prawie 3 lat PKP zapowiada poprawę stanu przejazdu kolejowegoKrobia. Od prawie 3 lat PKP zapowiada poprawę stanu przejazdu kolejowego fot. Bogdan Bujak

Od połowy grudnia 2016 roku, od kiedy wyremontowano przejazd kolejowy na drodze wojewódzkiej nr 434 w Krobi kierowcy narzekają na jakość wykonanych prac. Już kilkakrotnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przymierzało się do poprawy niedoróbek, jednak obiekcje ze strony podróżujących nadal pozostały. 

Już za kilkanaście godzin rozpoczną się prace remontowe na przejeździe w ul. Powstańców Wielkopolskich. Według planów skrzyżowanie ma zyskać nową, równą nawierzchnię, a w konsekwencji zapewnić sprawny przejazd oraz ograniczyć hałas. Bezpieczeństwo pieszych ma zwiększyć nowy chodnik o szerokości 4 m, który powstanie po zachodniej stronie przejazdu od strony Ponieca. Inwestycja będzie realizowana ze środków PKP przy współfinansowaniu części prac przy budowie chodnika przez gminę Krobia (będzie to przygotowanie do mając powstać w przyszłości ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Kuczyny). Prace mają potrwać do 23 sierpnia.

Zostały one zaplanowane w rozkładzie jazdy i nie wpłyną na ruch pociągów. Dla użytkowników drogi wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Została ona uzgodniona z samorządem. Będzie informować o tym czytelne oznakowanie – tłumaczy Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak informuje wykonawca robót firma PPU DROMO Sp. z o.o. ruch skierowany będzie na drogę krajową nr 36, a dalej na drogę wojewódzką nr 309 w kierunku Leszna, skąd dojazd do Gostynia możliwy będzie przez Nową Wieś i Pawłowice.

Czytaj również:spłonął budynek i móstwo sprzętu rolniczego


 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xXx
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Żenada, parodia i cyrk tak wygląda oznakowanie informujące o zamkniętym przejeździe i objazdach. Każdy z obcych kierowców orientuje się dopiero przed szlabanem że jest remont. Zarządca drogi powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązków. Masakra kto to oznakowanie przygotował?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
A od Gostynia na Rawicz którędy? Przez Leszno? Serio?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
6 miesięcy temu 1
Wg mnie najszybciej będzie gdy na rondzie skręcisz w prawo (kierunek Pudliszki), a w Pudliszkach skręcasz w lewo do Kuczynki. Droga poprowadzi, a za Kuczynką skręcasz w prawo i wracasz na drogę Krobia - Rawicz i dalej do Miejskiej Górki. W Miejskiej Górce skręcasz w prawo i jesteś w Rawiczu ;) Można także jechać przez Rogowo, Niepart, Gostkowo, Rozstępniewo, Miejska Górka, lecz jeśli ktoś nie zna tych okolic to nie polecam. Poza tym tą trasą jest zdecydowanie dalej, niż pierwszą, którą krótko opisałem ;)