Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Od najmłodszych lat pragnął służyć Bogu. Ostatnie pożegnanie proboszcza

› Aktualności 11 miesięcy temu    5.07.2017
Anna Twardowska
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Ostatnie pożegnanie księdza proboszcza Leona Kamińskiego Ostatnie pożegnanie księdza proboszcza Leona Kamińskiego  fot. A. Twardowska

- Kilka tygodni temu spacerowaliśmy po tym cmentarzu i wspominaliśmy zmarłych proboszczów tej parafii. Dziś żegnamy księdza Leona Kamińskiego – mówił biskup Zdzisław Fortuniak, pochylając się nad grobem zmarłego przed kilkoma dniami proboszcza parafii pw. Andrzeja Apostoła w Kunowie. Wspomniana wizytacja odbyła się w kwietniu tego roku (czytaj tutaj). Nikt nie przypuszczał, że będzie to ostatnie spotkanie biskupa z kunowskim proboszczem.

R E K L A M A

W środę, 5 lipca, rodzina, przyjaciele, duchowni i bardzo licznie przybyli wierni, odprowadzili księdza Leona Kamińskiego na wieczny spoczynek.

- Przeżył 67 lat, z czego w kapłaństwie 42 lata. Od najmłodszych lat pragnął służyć Bogu, zaraz po zdaniu matury poprosił o przyjęcie do arcybiskupiego seminarium duchownego w Poznaniu (…). Jako wikariusz spełniał gorliwie powierzone mu zadania – mówił jeszcze podczas mszy świętej biskup Zdzisław Fortuniak.

Ksiądz Leon Kamiński był wikariuszem w Poznaniu, a następnie proboszczem parafii w Zakrzewie koło Rawicza, a następnie w Poniecu. Ze względu na problemy zdrowotne, poprosił swojego zwierzchnika o przejście do mniejszej parafii. Tym sposobem, w roku 2012, trafił do Kunowa. Tam bardzo szybko zjednał sobie parafian swoim charakterem i chrześcijańską postawą.

- Byłeś nam mentorem, przyjacielem, ale przede wszystkim pasterzem, apostołem naszych czasów, który swoim życiem dał świadectwo człowieczeństwa i kapłaństwa. Księże Leonie, to my, twoi parafianie, przyjaciele i rodzina, stoimy tu, aby oddać hołd twojej pracy i aby wyrazić, jak byłeś dla nas ważny. I chociaż dziś opłakujemy twoje odejście, to w głębi serca wierzymy, że teraz osiągnąłeś szczęście, do którego dążyłeś przez całe swe życie – mówił przedstawiciel rady parafialnej.

Więcej w kolejnym Życiu Gostynia.

Czytaj: Zmarł proboszcz kunowskiej parafii. 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ parafianin
  11 miesięcy temu 5
  Spoczywaj w pokoju dobry proboszczu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Poznaniak
  11 miesięcy temu 4
  po parafi św.Jana Kantego była parafia w Śmiglu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Redakcja
  11 miesięcy temu 3
  Do "ja": dziękujemy, sprawdziliśmy informację i dopisaliśmy, że w Poznaniu był wikariuszem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  11 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Pewna nieścisłość, śp. ks. Leon nie był proboszczem w Poznaniu, chyba, że ja o czymś nie wiem. Spoczywaj w pokoju.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ adi
  11 miesięcy temu ocena: 100%  1
  czytaj wyraznie
  R E K L A M A
  R E K L A M A