Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Od poniedziałku można jeździć bez niektórych dokumentów

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    1.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. portalu

Zmiany dla kierowców, z których ucieszą się zwłaszcza ci roztargnieni. Od 1 października kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia (OC).

 

Ministerstwo cyfryzacji wyszło naprzeciw oczekiwaniom i wprowadziło rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba będzie tak, jak dotychczas, mieć przy sobie podczas kontroli dokumentów auta i potwierdzenia zawarcia polisy OC. Wszystkie służby będą miały do nich dostęp online poprzez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

- Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego wiąże się również ze zmianą dotyczącą zatrzymania i zwrotu tych dokumentów. Do tej pory dokument był zatrzymywany fizycznie. Od 1 października w przypadku, gdy pojazd nie spełnia wymagań ochrony środowiska, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego, uprawniony organ odnotuje zatrzymanie dokumentu w systemie informatycznym. Informacja o zatrzymaniu ma być przekazana do Centralnej Ewidencji Pojazdów, a kierujący otrzyma, jak dotychczas, pokwitowanie – wyjaśnia Jerzy Ptak, naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg ze starostwa powiatowego.

Należy pamiętać, że dowód rejestracyjny trzeba będzie mieć przy sobie podczas wizyty w stacji kontroli pojazdów. Papierowy dokument będzie potrzebny, aby diagnosta mógł wstawić w nim pieczątkę potwierdzającą pozytywne przejście badania. Jest to niezbędne podczas kontroli poza granicami kraju.

Czytaj także: o zmianach na parkingach w Piaskach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fred
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
W Gostyniu lepiej jast wzysztko mieć przy sobie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaca
8 miesięcy temu 1
dlaczego?