Odszkodowanie za kolizję na śliskiej drodze?

Opublikowano:
Autor:

Odszkodowanie za kolizję na śliskiej drodze?   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Tylko jednego dnia, 31 stycznia, w krótkim odstępie czasu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Po tym, jak auto osobowe w Krajewicach uderzyło w latarnię, w redakcji interweniował mieszkaniec Podrzecza, dopytując o zasady posypywania solą dróg. Jego zdaniem, jest to robione zbyt późno. Pytał też o odszkodowania.

 

Feralnego dnia mężczyzna pomagał przy usuwaniu z drogi jednego z potrzaskanych aut. - Jak ściągaliśmy samochód z drogi, około 10.30, to dopiero jechał ktoś i solą obsypywał. Pewnie zadzwonili do niego policjanci, że w Podrzeczu wypadki są – mówił. Skarżył się, że drogi o poranku nie są posypywane solą. - Na drodze szklanka. Jest u nas tak, że o godz. 6-7 ludzie jeżdżą tędy do pracy, a po drodze ujść się nie da, a co dopiero jechać samochodem - mówił. Rzecznik prasowy starostwa powiatowego przypomina, że drogi są zakwalifikowane do trzech standardów zimowego utrzymania (IV, V i VI) i zawsze według tej kolejności podejmowane są decyzje o sposobie reakcji. Sama akcja odśnieżania zależy od aktualnych warunków pogodowych, dyspozycji wydanych przez służby dyżurne i reakcji służb drogowych. - Pragnę zaznaczyć, że podczas akcji zimowej mamy do utrzymania 481 km dróg powiatowych – mówiła Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy starostwa.

Mieszkaniec Podrzecza zastanawiał się też, czy w przypadku kolizji na oblodzonej drodze, można ubiegać się o odszkodowanie? - Jeśli kierowca stał się uczestnikiem kolizji/wypadku na śliskiej nawierzchni drogi należącej do danego zarządcy, może ubiegać się o przyznanie z tego tytułu odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej – mówi J. Jakubiak. 

Procedura postępowania po kolizji/wypadku na śliskiej nawierzchni:

- poszkodowany składa pismo o wypłatę odszkodowania za uszkodzenie pojazdu, opisując dokładnie zaistniałe zdarzenie. W piśmie tym należy podać swoje dane łącznie z numerem telefonu oraz dane samochodu (marka i nr rejestracyjny).

- do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zdarzeniu drogowym wystawione przez komendę policji (jeśli policja była wzywana na miejsce zdarzenia) oraz dokumentację fotograficzną z miejsca zdarzenia.

- Po dostarczeniu wymaganych dokumentów starostwo kieruje sprawę do towarzystwa ubezpieczeniowego, które wszczyna procedurę odszkodowawczą, co nie jest jednak równoznaczne z wypłatą odszkodowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE