Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ognisty koncert z Jose Torresem. Rekord już na początku lata

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    11.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
Znany polski pedagog gitary Leszek Cichoński prezentuje znak idei „Jednoczącej Wibracji Muzyki” - to są palce prawej ręki, pokazujące „trójkę”. Od 1 maja 2018 r. ten znak funkcjonuje w geście pozdrowienia muzykówZnany polski pedagog gitary Leszek Cichoński prezentuje znak idei „Jednoczącej Wibracji Muzyki” - to są palce prawej ręki, pokazujące „trójkę”. Od 1 maja 2018 r. ten znak funkcjonuje w geście pozdrowienia muzyków fot. fotomontaż M. Mostowy

Ciekawym muzycznym akcentem przywitamy w tym roku lato w Gostyniu. 28 czerwca na rynku bity będzie mały, lokalny rekord we wspólnym graniu na gitarze. Czas stroić instrumenty.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest GOK Hutnik, a imprezę poprowadzi znakomity polski gitarzysta bluesowy Leszek Cichoński, organizator wrocławskiego Thanks Jimi Festival, w trakcie którego rokrocznie tysiące gitarzystów podejmuje próbę bicia Rekordu Guinnessa - CZYTAJ TUTAJ.

Bluesman rozpoczął już w Gostyniu przygotowania do tej niecodziennej muzycznej uczty. W sobotę, 6 kwietnia, podczas Konfrontacji Gitarowych po koncercie poprowadził warsztaty dla wielbicieli gitary, na których królowały utwory Jimiego Hendrixa.

- Na sam rekord grane będą właśnie jego utwory, ten muzyk jest też patronem festiwalu wrocławskiego Thanks Jimi Festival, który odbywa się co roku 1 maja, już od 17 lat - mówił Leszek Cichoński.

Przyznał, że w Gostyniu chciałby z gitarzystami zagrać co najmniej cztery utwory. Zapowiedział, że podczas „rekordu” wykonywane są piosenki pt. „Hey Joe”, „Little Wing” oraz piękny utwór Hendrixa „Voodoo Child”.

- Gramy również moją kompozycję z 2000 roku pt. „Thanks Jimi”, która jest hymnem wrocławskiego festiwalu. Ukazała się pierwszy raz na płycie pod tym samym tytułem, zdobyła tytuł Płyty Roku - gitarowej, bluesowej. Ten utwór później pojawił się w wielu wersjach. W wersji wokalnej śpiewa to Sebastian Riedel, a ze mną zaśpiewał to Malfred Miligen na koncercie symfonicznym w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu - ta wersja będzie lansowana w czasie bicia rekordu - mówił kompozytor.

Tekst angielski do utworu napisał Greg Koch - znakomity gitarzysta amerykański. - Przez utwór wysyłamy nową wiadomość w świat, że my w Polsce również dziękujemy Hendrixowi za jego muzykę, jego inspiracje, za to że był z nami przez jakiś czas - dodał Leszek Cichoński.

Do małego rekordu gitarowego w Gostyniu można się zgłaszać nawet w dniu bicia rekordu.

Jeśli ktoś nie mógł skorzystać z warsztatów podczas konfrontacji, to lepiej będzie mógł się przygotować, wchodząc na stronę www.heyjoe.pl w dział „Jak grać”, gdzie podane są chwyty gitarowe do utworów. Część z nich zostanie zaprezentowana w Gostyniu.

Leszek Cichoński zapowiada też krótkie przygotowanie przed samym wyjściem z gitarami do bicia rekordu.

- Sądzę, że to będzie świetna zabawa, taki gitarowy piknik. O to chodzi, by również rodzice przyszli z dziećmi, aby mogli zobaczyli swoje pociechy na scenie, jak grają - powiedział gitarzysta.

A po wspólnym, lokalnym gitarowym „rekordzie”, na zakończenie muzycznej imprezy, bluesman i muzyk zafunduje uczestnikom koncert z Jose Torresem. Razem zagrają największe przeboje Carlosa Santany w bardzo ognistych wersjach.

- 7 muzyków zagra największe przeboje Carlosa Santany w wersjach czasami odbiegających od oryginału, bo pozwalamy sobie na wycieczki w różne strony. Z Jose Torresem bardzo fajnie się „psoci”, można pociągnąć muzykę w stronę jazzową, dużo improwizujemy - zachęca Leszek Cichoński.

I zaprasza na gostyński rynek w czerwcu.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!