Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Ogólnopolska akcja. Skorzystaj z bezpłatnej kontroli oraz regulacji świateł

› Motoryzacja 10 miesięcy temu    29.11.2017
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. wielkopolska.policja.gov.pl

W okresie jesienno–zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

R E K L A M A

Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód.

W grudniu ubiegłego roku w Polsce zginęło 171 pieszych, czyli prawie 7–krotnie więcej niż w maju (25 osób). Niewątpliwie części tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Aby uzmysłowić kierowcom jak ważne jest prawidłowe oświetlenie pojazdów, szczególnie w okresie zimowym policjanci zainicjowali ogólnopolską akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. W bieżącym miesiącu zostaną przeprowadzone wzmożone działania związane z kontrolą oświetlenia zewnętrznego pojazdów.

W dniach 2.12, 9.12 oraz 16.12. 2017 r. w ramach ogólnopolskich „dni otwartych”, na stacjach kontroli pojazdów posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oraz regulacji świateł (jeżeli to możliwe bez zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania).


Z kontroli można skorzystać także w powiecie gostyńskim. Przeprowadzą ją:

GS SCh Pępowo - Pępowo ul. Powstańców Wlkp., tel. 65-573-63-45,

GS SCh Pępowo - Gostyń ul. Polna 42, tel. 65-575-15-10.

Stacje kontroli pojazdów, uczestniczące w akcji z terenu Wielkopolski znajdziesz TUTAJ.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ xxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ciekawe jest to , że do tej akcji wstawiają się stacje gdzie normalnie się tego nie doprosisz , a lampa anglik to nie problem.
R E K L A M A