Oj było ciekawie. Krobianka ograła lidera. Zjednoczeni zdekompletowani

Oj było ciekawie. Krobianka ograła lidera. Zjednoczeni zdekompletowani - Zdjęcie główne

Lider leszczyńskiej klasy okręgowej poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Orkan Chorzemin przegrał w Krobi 1 : 0. Gospodarze bramkę zdobyli z rzutu karnego.

Losy pojedynku na szczycie leszczyńskiej klasy okręgowej rozstrzygnęły się w drugiej połowie spotkania. W 55. minucie we własnym polu karnym Tobiasza Malcherka sfaulował bramkarz gości. Przyjezdnych w tej sytuacji spotkała podwójna kara, bo Jędrzej Urbański wykorzystał jedenastkę, a sędzia główny Adrian Skorczak pokazał golkiperowi gości czerwoną kartkę. - W drugiej połowie zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy przewagę jednego zawodnika, ale oddaliśmy inicjatywę. Goście prowadzili grę, a my nastawiliśmy się na kontry. Szkoda że żadnej z nich nie udało się wykorzystać - powiedział po meczu trener Krobianki Krobia Sławomir Gintowt.
Cenny punkt w Krzywiniu zdobyli Zjednoczeni Pudliszki. Gospodarze prowadzili w tym pojedynku od 8. minuty, jednak po strzale Adriana Kaczmarka padła bramka wyrównująca. Choć goście kończyli ten mecz w dziewiątkę, to więcej goli nie padło. - Mecz mógł się podobać. Prowadzony był w szybkim tempie. Dużo w nim było walki. Zagraliśmy agresywnie, jednak uważam, że niektóre kartki sędzia pokazał zbyt pochopnie – stwierdził po meczu trener Zjednoczonych.
Najmniej emocji było w meczu Rywal-Ewmar Kurza Góra - Wisła Borek Wielkopolski. Goście już do przerwy prowadzili 0 : 4 i trener Wisły mógł w drugiej połowie spotkania dać odpocząć zawodnikom, którzy w rundzie jesiennej grali najwięcej. - Była dzisiaj okazja wygrać wyżej. Szkoda że nie wykorzystaliśmy słabości przeciwnika i nie zdobyliśmy jeszcze kilka bramek - powiedział trener Wisły Tomasz Gawroński.

Rywal-Ewmar Kurza Góra - Wisła Borek Wlkp. 1 : 6 (0 : 4)
1 : 6 - Krzysztof Konieczny (72')
Wisła: Kędzia (55' Wiza)- B. Gościniak, Kędziora, Juskowiak, P. Gościniak, Baran (55' Urbaniak), Grzemski (65' Kubiak), Kasprzak (85' Gawroński), Konieczny, Tomczak, Robak.

Krobianka Pinsel-Peter Krobia – Orkan Chorzemin 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Jędrzej Urbański – z rzutu karnego (56')
Krobianka: Dembski – Mikołajczak, M. Naskręt, Knapp, Szpurka (46' R. Sarbinowski), Kluczyk, Chwaliszewski, Malcherek, A. Naskręt (70' Lada), Jędryczka (46' Kędziora), J. Urbański

Promień Krzywiń – Zjednoczeni Pudliszki 1 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – (8')
1 : 1 – Adrian Kaczmarek (27')
Zjednoczeni: F. Bzdęga – P. Bzdęga, Majchrzak (77' Gronowski), Lisiak, Głoskiewicz, Żelichowski, Wyskok, Paszek, Jerszyński (75' Józefiak), A. Kaczmarek (85' Andrzejewski), Dudka