Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Ojciec mówi o nieuczciwym procesie. Obrona będzie apelowała od winy

› Aktualności 5 miesięcy temu    3.12.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Zapadł wyrok w I instancji w sprawie śmierci Adama Wołodźki. Jest on nieprawomocny i podlega zaskarżeniu przez strony procesu. Apelacją zapowiada już ojciec zmarłego, Kazimierz Wołodźko, który na rozprawę przyszedł z wymownym Gostyń. Zapadł wyrok w I instancji w sprawie śmierci Adama Wołodźki. Jest on nieprawomocny i podlega zaskarżeniu przez strony procesu. Apelacją zapowiada już ojciec zmarłego, Kazimierz Wołodźko, który na rozprawę przyszedł z wymownym "komiksem" fot. Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Prawie godzinę uzasadniał wyrok w procesie związanym ze śmiercią Adama Wołodźki prowadzący rozprawę sędzia Marcin Nowak. Sąd uznał oskarżonego Jarosława S. winnym, "że w nocy 30 sierpnia 2015 roku, w trakcie wzajemnej szarpaniny nieumyślnie spowodował śmierć" mieszkańca Gostynia.

R E K L A M A

Jednocześnie sąd zdecydował się nieco złagodzić sankcje, których domagała się gostyńska prokuratura - więcej czytaj TUTAJ. Podtrzymana została co prawda wnioskowana kara roku pozbawienia wolności, jednak zawieszono ją na dwa lata. Niezmieniona została kara grzywny i kosztów sądowych, które Jarosław S. musi zapłacić Skarbowi Państwa oraz oskarżycielowi posiłkowemu - ojcu zmarłego.

– Pomimo że postępowanie dowodowe w tej sprawie trwało trzynaście rozpraw, zrekonstruowanie stanu faktycznego dla sądu, bynajmniej nie stało się sprawą wcale prostą – mówił gostyński sędzia.

Choć w swojej analizie sąd podkreślał, iż to zmarły Adam Wołodźko był głównym prowodyrem zajść z tragicznej nocy, m.in. „stanął na drodze” Jarosławowi S. i jego znajomym, to duża część odpowiedzialności za finał „pojedynku” spoczywa także na drugiej stronie konfliktu.

Bo były momenty, kiedy Jarosław S. mógł postąpić inaczej.

– Oskarżony mówi w swoich relacjach, że bał się, iż pokrzywdzony pójdzie za nim do domu. Oczywiście sąd podziela argumentację, że nie ma obowiązku ucieczki z miejsca zdarzenia. Ale trzeźwo myśląc były inne wersje do podjęcia w tej sprawie. A taka choćby, jak nie wdawanie się w ogóle w dyskusję [z Adamem Wołodźko - przyp. red]. Można było pójść po prostu i odjeść stamtąd. Gdyby pokrzywdzony był nadal napastliwy i to nie skutkowało, jaki był problem, żeby zadzwonić na policję – wyjaśniał M. Nowak.

Sędzia zwracał jednak uwagę, że w racjonalnym podejmowaniu decyzji głównym aktorom zdarzenia nie pomagał fakt, że wszyscy oni byli pod znacznym wpływem alkoholu. A najbardziej oskarżony i zmarły. 

Szczegółową relację z finału procesu, m.in. co o wyroku sądzą przedstawiciele oskarżenia posiłkowego oraz obrony znajdziesz w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia". 

Dwie osoby poważnie ranne w zderzeniu fiata z chevroletem

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ 111
  5 miesięcy temu ocena: 50%  7
  Tak tylko czy policja by przyjechała , od dawna i do dzisiaj nic nie robi w takich sprawach że można domniemywać że takie coś im pasi i jeszcze jedno słyszałem że nietrzeźwych można napadać właśnie od nich.
  ~ kasia
  5 miesięcy temu ocena: 67%  6
  za zabójstwo wyrok w zawieszeniu ????
  ~ Ana899
  5 miesięcy temu ocena: 100%  5
  30 sierpnia 2018? Czy tylko ja widzę w tym złą datę?
  ~ Redakcja
  5 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Dziękujemy za zwrócenie uwagi, już poprawione. Redakcja
  ~ andrzej3
  5 miesięcy temu ocena: 56%  3
  za zbójstwo rok śmiechu warte
  R E K L A M A
  ~ bob
  5 miesięcy temu ocena: 33%  2
  za obronę!!
  ~ podatnik
  5 miesięcy temu ocena: 67%  1
  Ale jak są osoby które prowokują swoim zachowaniem .Wiadomo życia mu już nic nie zwróci ale niech to będzie ostrzeżeniem dla tych cwaniaczków którzy w godzinach wieczornych stadami chodząc myśląc ze są pępkiem tego miasta a to nie są pojedyncze przypadki tyle że nie zakończone śmiercią do czasu.
  R E K L A M A
  R E K L A M A