Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Okna idealnie czyste? To wcale nie musi być trudne!

10 miesięcy temu    11.09.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Każdy z nas chce cieszyć się idealnie czystym, wysprzątanym domem. Niestety, utrzymanie porządku wymaga sporo pracy. Wśród czynności, które zabierają nam najwięcej czasu i sił, z całą pewnością możemy wymienić mycie okien. Konieczność usuwania brudu na mokro oraz późniejszego polerowania skutecznie psuje humor. Szczególnie, gdy mimo włożonego wysiłku na szybach znajdują się nieestetyczne smugi. Na szczęście, mycie okien wcale nie musi być trudne! Wystarczy dobrze rozplanować swoją pracę oraz skorzystać z możliwości jakie dają nam nowoczesne urządzenia, by mycie okien przestało być torturą.
 


Nie wszystkie na raz

Podstawowym błędem, który popełniamy decydując się na mycie okien, jest całodzienna praca nad ich czystością. Jeśli okien w domu posiadamy naprawdę sporo nie warto się nadmiernie forsować - lepiej podzielić pracę na dwa lub nawet trzy dni. Warto również pamiętać, że okna w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka brudzą się szybciej. Dlatego też czasem wystarczy jedynie odświeżenie szyb w tych właśnie pomieszczeniach - zamiast wielogodzinnych porządków w całym domu.

Wybierz odpowiednią pogodę

Jeśli zależy ci na tym, by twoje okna były idealnie czyste bez smug, musisz wiedzieć, że aktualna pogoda ma ogromny wpływ na efekt twojej pracy. Unikaj mycia okien w bardzo ciepłe, słoneczne dni. Świecące na szyby promienie słońca sprawiają, że woda z ich powierzchni paruje znacznie szybciej, co może utrudnić ci wypolerowanie powierzchni okna. Jeśli mimo słonecznej pogody musisz zabrać się do pracy, wybierz porę dnia, w której promienie słońca nie będą padały bezpośrednio na okna.

Tego możesz potrzebować

Aby mycie okien nie było zbyt męczące, warto wyposażyć się w przydatne akcesoria, dzięki którym praca pójdzie znacznie sprawniej.

Przede wszystkim zadbaj o krzesełko lub drabinkę. Częstym błędem osób myjących okna jest stawanie na palcach oraz praca z wysoko podniesionymi rękami. To bardzo męczące dla naszego kręgosłupa. Wchodząc na drabinę unikniesz również odchylania głowy do tyłu, a co za tym idzie - bólu karku.

Zapomnij także o papierowych ręcznikach do polerowania szyb. Większość z nich pozostawia na powierzchni okna nie tylko smugi, ale również drobinki pyłu, które sprawiają, że okno nie wygląda najlepiej. Do wycierania szyb na sucho o wiele lepiej wykorzystać szmatkę z mikrofibry.

Myjki do szyb - dlaczego warto z nich korzystać?

Nawet jeśli wyposażysz się w najlepsze środki do czyszczenia, ręczne mycie i polerowanie okien będzie zadaniem męczącym. Warto więc zastanowić się nad zakupem urządzenia, które pozwoli ci umyć okna znacznie szybciej. Mowa tu oczywiście o myjce do szyb. Urządzenie to pozwala poradzić sobie z myciem okien nawet trzy razy szybciej niż w przypadku tradycyjnego, ręcznego mycia. W jaki sposób działa? To bardzo proste. W każdym zestawie razem z myjką otrzymujesz spryskiwacz, do którego należy nalać wodę ze środkiem do czyszczenia. Za pomocą spryskiwacza nanosimy środek na szybę. Następnie myjką wyposażoną w specjalną gumową końcówkę ssącą zbieramy wodę z szyby wraz z zabrudzeniami. Woda trafia do specjalnego pojemnika, który szybko i łatwo możemy wyczyścić. Same szyby wystarczy zaś jedynie przetrzeć szmatką z mikrofibry. To wszystko. Idealnie czyste okna bez smug możemy mieć więc praktycznie bez wysiłku!

Co ważne, myjka do szyb sprawdzi się nie tylko przy czyszczeniu okien. Z powodzeniem możesz wykorzystać to urządzenie do czyszczenia innych powierzchni płaskich w twoim domu. Za pomocą dobrej myjki bez trudu umyjesz lustra, kabinę prysznicową czy płytki kuchenne lub łazienkowe.

Jak wybrać dobrą myjkę do szyb?

Posiadanie myjki do szyb to spore ułatwienie, ale nie da się ukryć, że nie każde urządzenie jest w stanie spełnić nasze oczekiwania. Aby więc jego zakup okazał się dobrą decyzją, warto stawiać na myjki znanych i cenionych producentów. Są one bowiem nie tylko bardziej wytrzymałe, ale również posiadają optymalny, ergonomiczny kształt ssawek, które pozwalają dotrzeć do każdego, również trudno dostępnego miejsca. Wybierając myjkę warto również sprawdzić w jaki sposób jest zasilana. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem są myjki zasilane bateriami litowo-jonowymi, które szybko możemy wymienić na naładowane. Jedną z firm, która oferuje szeroki wybór myjek, jest renomowana marka Kaercher. Znajdziesz je pod adresem https://www.kaercher.com/pl/home-garden/myjki-do-okien.html.

Jak widzisz, mycie okien wcale nie musi być trudnym i pracochłonnym zadaniem. Wystarczy jedynie wyposażyć się w nowoczesną myjkę, by znacznie skrócić czas pracy, a jednocześnie uniknąć nieestetycznych smug na szybach. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tego praktycznego urządzenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.