Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Oni już działają. Koncert kolęd będzie nagrywany wieczorem [FILM]

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    13.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 12 / 100%
A A A
Artyści na scenie jeszcze przed próbą generalną. Wśród nich aktor Wojciech WysockiArtyści na scenie jeszcze przed próbą generalną. Wśród nich aktor Wojciech Wysocki fot. A. Fajczyk

Trwa próba generalna, z udziałem kamer telewizyjnych w bazylice na Świętej Górze. Dziś o godz. 18.00 będzie tam nagrywany "zamknięty" Koncert Kolęd (na zaproszenia), który będzie można obejrzeć w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, o godz. 15.15, w programie 2 TVP. Wydarzenie nagrywane jest z udziałem gwiazd, jakie zaprosiła Stanisława Celińska.

Będą między innymi Teresa Lipowska, Tomasz Karolak i Wojciech Wysocki. Nie mogło zabraknąć też dzieci z chóru „Zaczarowana melodia”, jaki działa pod kierownictwem Ewy Kuśnierek przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Gostyniu. Reżyserem jest Konrad Smuga.

Obecnie w bazylice panuje chaos, artystyczny bałagan, jest głośno, rozbrzmiewają kolędy. Nie można tam wejść. Przy nagraniu koncertu pracują "ludzie producenta": artyści (także lokalni, oprócz dzieci z chóru jest też Wojciech Czemplik z zespołem), 10 kamer i ekipa operatorów, dźwiękowców, charakteryzatorów, wizażystów, złożona z ponad 100 ludzi. W bazylice rozlega się głos reżysera, o mury odbija się melodia kolęd i pastorałek, które śpiewają dzieci i inni goście Stanisławy Celińskiej. Zmienia się oświetlenie, słychać akompaniament  skrzypiec, gitary, klawiszy.

Dlaczego akurat kościół filipinów na Świętej Górze został wybrany do nagrania ogólnopolskiego koncertu?

- Pani Stanisława Celińska obiecała mi, że tutaj jest piękny klimat, że to piękne miejsce. Przyjechałem, obejrzałem i przyznałem jej rację. Zgadzam się z nią, miejsce jest fantastyczne. Mam nadzieję, że będzie też świetna atmosfera podczas nagrania koncertu głównego - mówi reżyser koncertu Konrad Smuga.

- Cieszymy się, że Polska będzie mogła zobaczyć nasz kościół, który jest wciąż mało znany. Nie pierwszy raz bazylika jest pokazywana w telewizji, ale szczególnie ważne jest to w tym klimacie świątecznym, kiedy rodziny będą się gromadzić przy stołach i przy okazji będą mogły spotkać się z nami także przez ten koncert - przyznał ks. Marek Dudek ojciec superior kongregacji oratorium św. Filipa Neri na Świętej Górze.

+ 12 głosów: 12 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 2 sort
  8 miesięcy temu ocena: 25%  13
  nie oglądamy tvp
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jestem z Gostynia
  8 miesięcy temu ocena: 100%  12
  Ja tez nie. Ale koncert obejrze. Bo z Gostynia... ty nie musisz.
  ~ po co?
  8 miesięcy temu ocena: 62%  11
  Smutne i koniec. Albo koncert dla Gostynian albo dla lokalnej elity.Skoro zaproszenia TYLKO dla wybranych ,a reszta plebsu w domu , to chyba nie warto o tym koncercie informowac.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bbb
  8 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Takie są niestety prawa tych co odpowiadają za nagranie. Nie da się wpuścić niewiado jak dużej liczby widzów.
  ~ darek
  8 miesięcy temu ocena: 61%  9
  najgorsze jest to że rodzice musieli czekać zmarznięci na dworze do czasu otwarcia bazyliki a cała reszta śmierdzieli z Robercikiem na czele i dyrekcją banku "s" i innymi trolami weszli bokiem.Gdy otwarto bazylikę to wszystkie miejsca były już zajęte.Nawet własnych dzieci nie można było zobaczyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bbb
  8 miesięcy temu ocena: 67%  8
  To już bzdura. Dzieci było można zobaczyć.
  ~ Bartek
  8 miesięcy temu ocena: 71%  7
  Aż tak bym ludzi nie obrażał, ale to prawda .Rodzice musieli czekać na dworze a po wejściu okazało się, że "ważniejsi" już dawno siedzą.Jednak ostatecznie każdy miejsce znalazł, a koncert piękny.Pani Stanisława w doskonałej formie.
  ~ rodzic
  8 miesięcy temu ocena: 74%  6
  Kto chciał swoje dziecko widział. Jako rodzice mieliśmy zaproszenia i miejsce w kościele. Nie rób z tak fajnego koncertu nie potrzebnego zamieszania. Już nie mogę się doczekać tego koncertu w TV... będzie super!!
  ~ Zenek
  8 miesięcy temu ocena: 100%  5
  A jak można było dostać zaproszenie ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nick
  8 miesięcy temu ocena: 44%  4
  Co łaska ale nie mniej niż... ;)
  ~ ???
  8 miesięcy temu ocena: 50%  3
  A wejść będą mogli wszyscy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lol
  8 miesięcy temu ocena: 43%  2
  Tylko zdewociali
  ~ hun
  8 miesięcy temu ocena: 65%  1
  Tylko elyta....