Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Opłatkowe spotkanie rzemieślników

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    10.01.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Gostyń. Opłatek w CechuGostyń. Opłatek w Cechu fot. I. Skorzybót

Kolędy, łamanie się opłatkiem, wspomnienia i rozmowy.

R E K L A M A

 

W Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu spotkali się członkowie koła emerytów (przewodniczącym jest Jan Kędziora) z zarządem cechu oraz starostą gostyńskim Robertem Marcinkowskim i burmistrzem Jerzym Kulakiem.

Przybyłych powitał starszy cechu Marian Tyrzyk.

 

– Drodzy koleżanki i koledzy, cieszę się, że znów możemy się spotkać. To ważne, aby przygotowywać takie wydarzenia, wspominać to, co razem przeżywaliśmy. Możemy analizować, jak wyglądało prowadzenie działalności za naszych czasów, a jakie zmiany następują teraz. Zadaję sobie pytanie: kiedy było lepiej? Powiem – wtedy. Nie tylko z racji mniejszej biurokracji, ale także z powodu naszej młodości. Kochani życzę wam, aby młodość została w waszych sercach, pomimo że kalendarz sugeruje co innego - przyznał Marian Tyrzyk.

 

Podsumował działalność Cechu Rzemiosł w roku ubiegłym. Podkreślił, że w 2018 roku przed organizacją wiele wyzwań. Odbędą się wybory. – Na pewno nastąpią zmiany – przyznał, sugerując zapewne, że na stanowiskach w zarządzie zasiądą nowe osoby. Gostyński cech będzie obchodził w tym roku uroczystość 65-lecia. Z tej okazji we wrześniu zorganizowana będzie uroczystość.

– Nowemu zarządowi chciałbym życzyć, aby współpraca ze starostą i burmistrzem układała się tak doskonale, jak dotychczas – podkreślał Marian Tyrzyk.

Rzemieślnicy usłyszeli od starosty i burmistrza Gostynia wiele ciepłych słów. – Zawsze cieszę się z tej wizyty, bo wiem, że to spotkanie z byłymi rzemieślnikami, z osobami przedsiębiorczymi, które są na emeryturze. Wchodząc tutaj zastanawiałem się, czy to jest spotkanie 18 – latków, taka była energia i harmider. Cieszę się, że macie siły i chęci do spotykania się – przyznał Jerzy Kulak.

Starosta Robert Marcinkowski dziękował rzemieślnikom za to, jak działają w przestrzeni powiatu gostyńskiego. - Za to, jak godnie reprezentujecie powiat w kraju i za granicą. Niewielki Gostyń jest dzisiaj partnerem dla dużego Drezna. Jest tam traktowany bardzo poważnie, na zasadach współpracy rzemieślniczej. Głos Gostynia jest słyszalny w Dreźnie i całej Europie – mówił starosta

R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  R E K L A M A