Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Orkan Ksawery zbiera żniwo. Drzewo przewróciło się na centrum kultury

› Aktualności 11 miesięcy temu    5.10.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
W Krobi drzewo przewróciło się na zadaszenie centrum kulturyW Krobi drzewo przewróciło się na zadaszenie centrum kultury fot. B. Bujak

Orkan Ksawery dawał się we znaki mieszkańcom południowej Wielkopolski od kilku godzin. Jeszcze zanim zapadł zmrok, na drogę w okolicach Kuczyny (gm. Krobia) zawalił się duży konar drzewa.

R E K L A M A

W Gostyniu tuż przed godz. 19.00 nie mogli czuć się bezpiecznie kierowcy, przejeżdżający ul. Górną w kierunku ul. Wielkopolskiej - prawdopodobnie wykonawca inwestycji budowlanej na jednym z położonych w pobliżu osiedli, nieodpowiednio zabezpieczył materiały budowlane. Po polu wiatr pchał ze sporą prędkością duże paczki styropianu, które wpadały na jezdnię, po czym zatrzymywały się na ogrodzeniach posesji przy ul. Górnej.

Około godz. 22.00, zgodnie z przewidywaniami meteorologów, siła Ksawerego nieco osłabła. Już wiemy, że żywioł wyrządził sporo szkód. Jednostki ratowniczo-gaśnicze z gostyńskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotnicy zostali wezwani do ponad 40 interwencji we wszystkich gminach powiatu gostyńskiego. Wyruszyli do akcji, przede wszytskim aby zabezpieczyć pozrywane i uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych oraz gospodarskich.

Zgłoszenia dotyczą również zerwanych linii energetycznych, połamanych gałęzi i konarów oraz powalonych drzew. Do jednego ze zdarzeń doszło w Krobi. Tam drzewo rosnące na skwerze w pobliżu kina "Szarotka" przewróciło się na zadaszenie budynku. Ponieważ nie zagraża ono obecnie niczyjemu bezpieczeństwu, strażacy usuną je w dalszej kolejności.

Dlaczego i gdzie strażacy musieli usunąć gniazdo os?

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ alkus
  11 miesięcy temu 3
  Z Ksawerym już nie pije
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ modry
  11 miesięcy temu 2
  Pani Agato,myślę,że ten komentarz napisała pani po przebudzeniu się,jeszcze trochę zaspana,ale i tak zrozumiałem treść.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka
  11 miesięcy temu 1
  Oglądałam przez okno na osiedlu Słonecznym jak stropian od osiedla Wichrowego śmigał polem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A