Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Orszak Trzech Króli. Największe jasełka na świecie!

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    5.01.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat. Orszak Trzech KróliPowiat. Orszak Trzech Króli

W sobotę, 6 stycznia ulicami Gostynia, Krobi, Pępowa, Pogorzeli i Borku Wlkp. przejdzie Orszak Trzech króli.

OTK 2018 jest małym jubileuszem, gdyż tegoroczny pochód wyruszy już po raz 10.6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.

Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga. Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Organizatorzy chcą przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

R E K L A M AGostyń

Orszak Trzech Króli wyruszy ze Św. Góry, po mszy św. odprawionej o godz. 12.00, przejdzie na rynek, dalej pójdzie do fary. Zakończenie ok. godz. 14.oo.
 

Stary Gostyń

W parafii pw. św. Marcina w Starym Gostyniu wierni przeżywać będą Orszak Trzech Króli. Zbiórkę przygotowano przy figurze św. Rocha o godz. 10.45 (uczestnicy otrzymają korony, śpiewniki), po czym o godz. 11.00, w towarzystwie 3 króli uczestnicy wyruszą do kościoła, aby przy Żłóbku pokłonić się Jezusowi. Po mszy świętej - rozesłanie kolędników misyjnych i błogosławieństwo dzieci z okazji „roczku”.
 


Borek Wlkp.

Orszak Trzech Króli, o godz. 11.00 zbiórka na rynku, o godz. 11.10 wymarsz do sanktuarium na Zdzieżu. Na godz. 11.30 zaplanowano uroczystą mszę św., uświetnioną koncertem Zespołu Flażoletowego z Witkowa. Nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną 3D. Będą też inne atrakcje.

Pępowo

W sobotę GOK zaprasza na Orszak Trzech Króli, po mszy św. o godz. 11.30. Nastąpi również rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszą koronę i kartkę świąteczną.

Krobia

W Krobi Radosny Orszak Trzech Króli przejdzie po południu od godz. 15.00 ulicami miasta. Początek przed kościołem pod wezwaniem św. Mikołaja. 

Pogorzela

Zbiorka Orszaku o godz. 13.30 na Placu Powstańców Wlkp. przed wejściem do „MILI”. Tam nastąpi uroczyste rozpoczęcie Orszaku odczytaniem fragmentu Ewangelii o pokłonie Trzech Króli. Następnie orszak wyruszy z Placu Powstańców - ul. Kotkowiaka - Rynek - Krotoszyńska - Krobska, do kościoła. W kościele nastąpi uroczysty pokłon Trzech Króli i wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Na zakończenie przy wyjściu z kościoła będzie czekała na każdego niespodzianka. Prosimy wszystkich o przebranie się w odpowiednie stroje. Każdy otrzyma koronę i śpiewnik.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
R E K L A M A