R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Osiem goli w Krobi. Gospodarze lepsi od wicelidera

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 28 dni temu    9.11.2019
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Promień Przyprostynia 5 : 3Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Promień Przyprostynia 5 : 3 fot. S. Hajduk

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej drugiej grupy piątej ligi Pinsel-Peter Krobianka Krobia pokonała dotychczasowego wicelidera 5 : 3. Po zwycięstwie nad Płomieniem Przyprostynia przynajmniej do niedzieli drużyna Dariusza Wiśniewicza będzie zajmować drugie miejsce w tabeli.

Po 31. minutach spotkania Pinsel-Peter Krobianki Krobia z Płomieniem Przyprostynia zanosiło się na pogrom. Już w 2. minucie bramkę zdobył Maciej Szpurka. Gospodarze z dużą łatwością dochodzili do kolejnych sytuacji i przewaga bardzo szybko rosła. W 31. minucie wynosiła już pięć goli. Goście otrząsnęli się w końcówce pierwszej połowy i zdobyli dwa gole. Po zmianie stron piłkarze z Przyprostyni chcieli odwrócić losy tego spotkania. Zdołali jednak tylko zmniejszyć rozmiary porażki. W 76. minucie Mariusz Połomka pokonał Marcina Porzucka i ustalił wynik spotkania na 5 : 3 dla Pinsel-Peter Krobianki. - Mecz fajnie się dla nas ułożył. Szybko zdobyliśmy bramki, ale nie zapominajmy, że graliśmy z dobrym zespołem, wiceliderem rozgrywek. Popełniliśmy błędy, które goście w pierwszej połowie wykorzystali. Po zmianie stron nie mieliśmy już tylu okazji bramkowych. Cieszy wygrana w tym ważnym spotkaniu. To był wymagający przeciwnik i spodziewaliśmy się trudnego pojedynku. Gdybyśmy wytrzymali w takim tempie całe spotkanie, to wynik byłby jeszcze lepszy. Był to nasz ostatni mecz w rundzie jesiennej przed własną publicznością. Chcieliśmy się godnie pożegnać z kibicami i myślę, że nam to się udało - powiedział po meczu trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz.

Sensacja w Pucharze Polski Kobiet. Lider I ligi przegrał w Chwałkowie.

Pinsel –Peter Krobianka Krobia – Płomień Przyprostynia 5 : 0 (5 : 2)
1 : 0 – Maciej Szpurka (2’)
2 : 0 – Miłosz Urbański (12’)
3 : 0 – Marcin Masełowski (22’)
4 : 0 – Jakub Chwaliszewski (30’)
5 : 0 – Maciej Szpurka (31’)
5 : 1 – (41’)
5 : 2 – (42’)
5 : 3 – (76’)
Pinsel-Peter Krobianka: Porzucek – Gembiak (61’ Knapp), Gill, Kluczyk (90’ Pospiech), Sarbinowski, Tonkiewicz, Szpurka, P. Kaczmarek, M. Urbański (83’ Moryson), Chwaliszewski, Masełkowski (67’ Kędziora)