Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Osiem osób rannych. Kierowcy nieprawidłowo wyprzedzali, omijali, skręcali

› Z policji ponad rok temu    11.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W wyniku nieustąpienia  pierwszeństwa przejazdu w lipcu 2018 r. doszło do 13 zdarzeń drogowychW wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu w lipcu 2018 r. doszło do 13 zdarzeń drogowych fot. arch. portalu gostynska.pl

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. To był upalny lipiec. Trudno było skupić się "za kółkiem". Z podsumowujących raportów KPP w Gostyniu wynika, że w tym czasie na terenie powiatu gostyńskiego doszło do 48 zdarzeń drogowych. Sprawcami najczęściej byli kierowcy "osobówek", kórzy na swoim koncie w lipcu mają 28 zdarzeń.

Przez nieodpowiedzialną jazdę czy nieostrożność kierowców rannych zostało 8 osób. To o 60% więcej niż w tym samym okresie 2017 r.

Najczęściej do kolizji czy wypadków dochodziło przez to, że prowadzący pojazdy nieprawidłowo wyprzedzali, omijali, wymijali, skręcali lub cofali. Z tego powodu w powiecie mieliśmy 16 zdarzeń drogowych. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do 13 zdarzeń drogowych, a z powodu zmęczenia czy zaśnięcia mieliśmy 2 zdarzenia. Najrzadszymi powodami kolizji czy wypadków były zły stan techniczny pojazdu i zwierzęta na drodze (1).

W lipcu najwięcej zdarzeń drogowych zanotowano na terenie samego Gostynia. Sprawcami w mieście byli najczęściej kierowcy, którzy nie zachowali bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Gostyńscy policjanci ujawnili na terenie powiatu gostyńskiego 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 1 w stanie po użyciu. Z powodu tego, że nietrzeźwy siadł za kierownicą doszło do 1 kolizji drogowej.

Jeśli chodzi o sprawców, to kierujący samochodami osobowymi spowodowali 28 zdarzeń drogowych, kierujący „ciężarówkami” 10 zdarzeń, kierujący ciągnikami rolniczymi 4 zdarzenia oraz motocyklem 1 zdarzenie. Piesi uczestnicy ruchu drogowego w lipcu nie byli sprawcami zdarzeń drogowych.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!