Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Owad użądlił jednego z sędziów. Jego stan pogarszał się z sekundy na sekundę

› Wypadki 8 miesięcy temu    16.06.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 12 / 100%
A A A
Kromolice. Sędzia trafił do szpitala Kromolice. Sędzia trafił do szpitala  fot. Fotomontaż

Na odbywających się od soboty zawodach w Kromolicach (gm. Pogorzela) interweniowała załoga karetki pogotowia. Sytuacja była bardzo poważna. Dla jednego z sędziów mogła zakończyć się czarnym scenariuszem. Ukąszony przez owada w język prawdopodobnie doznał wstrząsu anafilaktycznego. Dzięki szybkiej reakcji ratowników medycznych udało się ochronić jego życie. - Nie przypominam sobie zawodów w Polsce, żeby był tego typu przypadek – mówi Rafał Nitecki, organizator imprezy.

 

Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas „M” zakończyła się dziś w godzinach popołudniowych. Tuż przed południem doszło do przykrego incydentu.

- Jeden z sędziów zasłabł po ukąszeniu wewnątrz ust. Wezwano pogotowie. Ratownicy stanęli na wysokości zadania, błyskawicznie przyjechali i zadziałali bardzo szybko – mówi dalej R. Nitecki.

Informacje potwierdza Jakub Nelle, rzecznik prasowy ZRM-ów działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie do stanu bezpośredniego zagrożenia życia, prawdopodobnie wstrząsu anafilaktycznego – relacjonuje rzecznik.

Po przyjeździe na miejsce, ratownicy przebadali poszkodowanego, życie mężczyzny było poważnie zagrożone. Wstrząs wywołany był użądleniem przez owada.

- Pacjent sam nie wiedział czy była to osa, czy pszczoła. Na pewno był uczulony. Jego stan się pogarszał z sekundy na sekundę, więc ratownicy zastosowali medyczne czynności ratunkowe i niezwłocznie podali pacjentowi adekwatne środki farmakologiczne. W międzyczasie poinformowano Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie, że taki pacjent będzie przywieziony – mówi dalej rzecznik Jakub Nelle.

Całą drogę do szpitala trwała walka o to, aby nie doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Wykonane przez ratowników czynności przyniosły zamierzony efekt, a stan pacjenta zaczął się poprawiać.

- W stanie dobrym przekazany został na oddział ratunkowy – dodaje J. Nelle.

Aktualizacja, 18 czerwca:

Jak udało nam się dowiedzieć, do przyjazdu ratowników, pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielali organizator i policjant po służbie.

Czytaj także: Hakerzy weszli na konto.

 

 

+ 12 głosów: 12 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Widz
8 miesięcy temu 1
Brawo dla Pana policjanta za odwagę i poświęcenie. Szkoda że mało jest ludzi gotowych bezinteresownie pomóc w każdej chwili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji