Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Palił się budynek urzędu pracy. Straż szukała 4 pracowników

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    25.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Życie Gostynia

Pożar w budynku, gdzie mieści się Powiatowy Urząd Pracy oraz wydział architektury Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Większość pracowników, po zarządzeniu ewakuacji, sama wydostała się na zewnątrz, ale 4 osoby pozostały w środku. Strażacy musieli je odnaleźć. Silne zadymienie, jakie powstało na najwyższej kondygnacji utrudniało poszukiwania pracowników. To scenariusz ćwiczeń, jakie gostyńscy strażacy prowadzili 25 lutego przy ul. Poznańskiej 200.

- Dawno nie ćwiczyliśmy tutaj. Obiekt jest dość wysoki, czterokondygnacyjny, z dużą ilością pomieszczeń wewnątrz. Ćwiczenia pozwoliły na zapoznanie się z budynkiem. Strażacy mogli też oswoić się ze sprzętem, którego używali w związku z prowadzonymi działaniami. Na pewno takie ćwiczenia przydają w realnych działaniach, przeprowadzanych podczas pożarów czy innych w przypadku innych zagrożeń - wyjaśnił kapitan Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu. Strażacy nie narzekali, że były spore utrudnienia, związane z gęsto ustawionymi budynkami, z parkingami, zastawionymi samochodami.

- Pole manewru mieliśmy wąskie. Użyliśmy naszą nową drabinę. Zdała egzamin - o wiele szybkiej się rozkłada, można nią działać wyżej niż poprzednim wysięgnikiem. Jest „zwinniejsza”. To nowoczesny sprzęt - mówił Marcin Nyczka.

Drabina mechaniczna, która po rozłożeniu sięga do 31 metrów przydała się przy ewakuacji 4 osób, zagubionych w zadymionych pomieszczeniach na najwyższej kondygnacji. Jeden z poszkodowanych pracowników znajdował się w trudno dostępnym miejscu, jej odnalezienie wymagało od strażaków przeszukania wszystkich pomieszczeń.

Pracowali w aparatach drożności dróg oddechowych, używali kamery termowizyjnej, sprzętu pomiarowego. Poszkodowani, według scenariusza ćwiczeń, doznali ranny głowy, złamania ręki i nogi, wszyscy byli przytomni, nic im się nie stało. Konieczne było użycie noszy i narzędzi pierwszej pomocy. Akcja trwała mniej więcej godzinę.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ww
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  I tak tam nic produktywnego nie robią więc czas na ćwiczenia mają
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Steve
  4 miesiące temu ocena: 60%  1
  Skoro tylu Ukraińcow pracuje to u nas bezrobocia niema wiec sie dziwie dlaczego tenurzad jeszcze istnieje?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji