Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - MKS Kania akademia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Pan Antoni - stulatek zdrowy, jak ryba

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    12.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Antoni Mostowy z Gostynia 12 stycznia skończył 100 latAntoni Mostowy z Gostynia 12 stycznia skończył 100 lat fot. UM Gostyń fotomontaż M. Mostowy

Antoni Mostowy z Gostynia 12 stycznia świętował setne urodziny.

R E K L A M A

Życzenia zdrowia, pogody ducha i radosnych kolejnych lat życia złożyli w tym dniu jubilatowi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosław Żywicki.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 r. w Bodzewku. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął, walcząc w I Wojnie Światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II Wojny Światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w PGR, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy to przeszedł na emeryturę.

Pan Antoni w 1946 r. zawarł związek małżeński z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna, doczekali się 8 wnuków i 8 prawnuków. W 1993 r. rodzina przeprowadziła się do Gostynia. W 2014 roku, w wieku 94 lat zmarła żona pana Antoniego. Jak zapewniają najbliżsi jubilata receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Pan Antoni jest w dobrej, jak na stulatka, kondycji. Nie musi regularnie przyjmować żadnych leków i rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. Jak podkreśla pan Antoni, nigdy też nie palił papierosów.

Dlaczego Tadeusz Tomczak zrezygnował z funkcji sołtysa?

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Donia
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Wszystkiego najlepszego na kolejne lata
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzinnie
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Wszystkiego naj naj najlepszego 200 lat wujek dla Ciebie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
3 miesiące temu ocena: 75%  1
Widać że emerytą za te pieniądze skromnie , a tamten jaki wyrośnięty i zatuczony .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A