Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Pasowanie pierwszoklasistów. A burmistrz bał się, że straci ucho [FILM]

› Społeczeństwo› Edukacja 11 miesięcy temu    12.10.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Pasowanie pierwszoklasistów w gostyńskiej Gostyń. Pasowanie pierwszoklasistów w gostyńskiej "trójce" fot. A. Fajczyk

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu zostali wczoraj pasowani na uczniów. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej GOK Hutnik, w obecności rodziców i nauczycieli. Zaproszonym gościem był też burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

R E K L A M A

Zanim nastąpił ten moment, jako „żółtodzioby”, a raczej „żółtaki” (zamiast nosa chłopcy i dziewczynki mieli przypięte żółte dzióbki), musieli odwiedzić trzy zaczarowane krainy. Dzieci starały się udowodnić, że umieją śpiewać, że są grzeczne, dobre i używają słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Zapewniały też, że są mądrymi osobami. Kiedy maluchy zostały „odczarowane”, nastąpiło uroczyste ślubowanie, a później w ruch poszła szabla. Dyrektor szkoły Józef Gerowski pasował nią pierwszoklasistów, kładąc ją na ramieniu każdego z nich. Wychowawczynie wręczały dzieciom dyplomy, świadczące o tym, że maluchy stały się już pełnoprawnymi uczniami gostyńskiej „trójki”.
Po pasowaniu głos zabrał burmistrz Kulak. Okazało się, że również uczył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu i jest z tego dumny. Zdradził swoją tajemnicę z dzieciństwa.

Zawsze radośnie wspominam wszystkie historie, związane z tą placówką – powiedział, po czym wyznał, że słynna szabla jednak nie kojarzy mu się radośnie.
- Ponieważ ja byłem przekonany, że to nie jest pasowanie, tylko obcinanie ucha. Czy wszystkie dzieci mają ucho na swoim miejscu? – zapytał włodarz pierwszoklasistów. Kiedy w odpowiedzi usłyszał, że tak, powiedział do dzieci: - No widzicie, wszystko dobrze się kończy.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A