Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Patron znów nad nimi czuwał

› Sport i rekreacja 11 miesięcy temu    16.05.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Piaski. Cykliści wyruszyli na drogiPiaski. Cykliści wyruszyli na drogi fot. Tomasz Piecuch

Nie tylko motocykliści, (o których piszemy - TUTAJ) licznie pojawili się ostatnio na naszych drogach. Pełno jest również użytkowników jednośladów napędzanych siłą mięśni. Niedawno swój sezon rozpoczęło Towarzystwo Rowerowe błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Piaskach, które zorganizowało rajd we współpracy z gminą Piaski.

R E K L A M A

Na otwarciu pogoda sprzyjała grupie około 70 rowerzystów, która z piaskowskiego rynku wybrała się w 10 kilometrową trasę, przez Smogorzewo do Bazyliki na Świętej Górze. Niezbyt daleki pierwszy odcinek został tak pomyślany, aby wszyscy mogli sobie z nim poradzić.

- Tam dołączyło kilka osób na rowerach z Krobi oraz Gostynia. O godzinie 12.00 została odprawiona msza święta w intencji rowerzystów - tłumaczy Dariusz Naskręt z Towarzystwa Rowerowego w Piaskach. Po poświęceniu jednośladów przez księdza Jakuba Przybylskiego, COr odbyło się zwiedzanie bazyliki

- Doszliśmy do wniosku, że często jeździmy i zwiedzamy odległe zabytki, nie wiedząc tak na prawdę nic o tych, które są najbliżej nas. Wielu ludzi, na co dzień odwiedza Świętą Górę, ale nic o niej nie wie. Było widać, że wiele osób z dużym zaciekawieniem słuchało naszego przewodnika, który opowiadał o historii Bazyliki - dodaje Dariusz Naskręt. Szczegółową charakterystykę miejsca kultu religijnego przedstawił diakon Dawid Majda, COr.

Po kawie i cieście zebrani ruszyli w 15 kilometrową trasę powrotną do Piasków. Wiodła ona prawie w całości leśnymi ścieżkami przez Drzęczewo oraz Smogorzewo.

Dowiedz się również: jak zareagowała wnuczka. gdy babcia długo nie wracała i zajęciach fitness dla seniorów w gostyńskim OSiR

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A