Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pechowe przedszkole zamknięte na trzy spusty. Dlaczego?

› Aktualności 10 miesięcy temu    10.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 38 ocen 10 / 100%
A A A
Przedszkole przy ul. Cukrowniczej w Gostyniu od 28 lutego jest nieczynnePrzedszkole przy ul. Cukrowniczej w Gostyniu od 28 lutego jest nieczynne fot. A. Fajczyk

Dyrektorka niepublicznej placówki, która mieści się przy ul. Cukrowniczej w Gostyniu pod koniec lutego nie wpuściła dzieci do przedszkola. Rodzicom, którzy w drodze do pracy przyprowadzali tam pociechy, zatrzasnęła drzwi przed nosem, chociaż sama była wewnątrz. A jedną z nauczycielek, która jak zwykle o godzinie 6.30 zjawiła się w placówce, zapytała: - A ty po co tu przyszłaś?

R E K L A M A

Rodzice dzieci byli zbulwersowani i zdezorientowani odkąd w środę rano (28 lutego) „pocałowali klamkę” drzwi wejściowych do przedszkola. Czuli się oszukani. Dotychczasowa dyrektor ośrodka edukacyjnego (tak nazwała przedszkole) Małgorzata Makowska, 23 stycznia oświadczyła oficjalnie, że rezygnuje z działalności. Jak informują rodzice, tłumaczyła to problemami zdrowotnymi. I wtedy też przedstawiła osobę, która miała przejąć placówkę. Była to jedna z nauczycielek.

- Gratulowała pani Natalii nawet - zapewniają. - Mieliśmy wypowiedzenia umów dostać do końca lutego. Mówiła, że albo pocztą będą dostarczone, albo przez nauczycielki. Niczego nie dostaliśmy. Chcieliśmy wiedzieć, co dalej - dodają.

Trochę pod naciskiem rodziców, we wtorek, 27 lutego zorganizowano w placówce zebranie. Początkowo nie było na nim Małgorzaty Makowskiej, rozmawiali tylko rodzice i nauczycielki. Wtedy okazało się, że właścicielka placówki w ciągu miesiąca zmieniła zdanie o 180 stopni. - Dowiedzieliśmy się, że jednak Makowska nie zamyka przedszkola. Wpadła pod koniec spotkania, nakrzyczała na nauczycielki. Nie rozumiemy jej zachowania - coś innego mówi, coś innego robi. Nie wiadomo, co mamy myśleć - żalili się rodzice, którzy przygotowali zbiorowe wypowiedzenie umów dla właścicielki obecnego ośrodka edukacyjnego. Stwierdzili że postąpiła nieodpowiedzialnie.

O tym czy gostyńska gmina zaniżała dotację dla przedszkoli niepublicznych czytaj TUTAJ

Rodzice 16 dzieci, na kilka miesięcy przed końcem roku szkolnego, musieli szukać dla swoich pociech miejsc w innych gostyńskich przedszkolach. Do ośrodka przy ul. Cukrowniczej uczęszczał sześciolatek. Obowiązkowa edukacja szkolna dziecka, przez zamieszanie, została przerwana. Gmina Gostyń nie jest organem prowadzącym tej placówki. Jednak do wydziału oświaty gostyńskiego magistratu dotarły informacje (chociaż nie od rodziców), że uczęszczający tam sześciolatek (z obowiązkiem szkolnym) - przez zamieszanie - od marca nie będzie mógł realizować tego obowiązku.

Urzędnicy z wydziału oświaty gostyńskiego magistratu niezwłocznie podjęli działania, aby znaleźć chłopcu miejsce do nauki.

Jak sprawa potoczyła się dalej? Co jeszcze działo się za drzwiami przedszkola przy ul. Cukrowniczej w Gostyniu? Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (38)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewelina
9 miesięcy temu 38
Z tym miejscem chyba coś jest nie tak... Poprzednie przedszkole też zamknięto z wiadomych przyczyn w połowie miesiąca i pieniędzy nie zwrócili i temat zamknięty. Teraz też nikt z tym bałaganem porządku nie zrobi, zamiotą pod dywan i koniec. Szkoda tych dzieci tylko bo przecież widzą i czują, że atmosfera jest nie ciekawa . Jest jeden plus tej całej chorej sytuacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
9 miesięcy temu ocena: 100%  37
za 200.00 zł miesiecznie to nie za darmo i dodatkowo na poczatek 50.00 na przybory. Reklama taka była PRZEDSZKOLE ZA DARMO" ale tak całe życie oszukiwała aż się przejechała!!!!
~ rodzic
9 miesięcy temu ocena: 100%  36
za 200.00 zł miesiecznie to nie za darmo i dodatkowo na poczatek 50.00 na przybory. Reklama taka była PRZEDSZKOLE ZA DARMO" ale tak całe życie oszukiwała aż się przejechała!!!!
~ za darmo umarło
9 miesięcy temu ocena: 0%  35
Rodzicu - trzeba było własnego dziecko nie puszczać nie wiadomo gdzie, nie wiaodmo do kogo , byle było najtaniej. Teraz będą mieć pretencje do wszystkich wokół tylko nie do siebie. Ktoś wam kazał na dzieciach oszczędzać? Jakiś przymus był?
~ rodzic
9 miesięcy temu ocena: 100%  34
tym razem tak chyba nie będzie. będziemy oczekiwać szczególowego rozliczenia. Oczekujemy od Wydziału Oświaty ostatecznego rozliczenia dotacji z Gminy. Jeżeli Gmina nie poradzi sobie z problemem to my rodzice sobie damy radę. Tak długo dzban wodę nosi aż się ucho nie urwie. Urwało się ! i nie darujemy.
R E K L A M A
~ wielbicielki
10 miesięcy temu ocena: 100%  33
[...] chyba coś jest na rzeczy. Prawda w oczy kole..."jaka mać taka nać"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
10 miesięcy temu ocena: 0%  32
dajcie pani makowskiej spokój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pio
10 miesięcy temu ocena: 100%  31
ta krzywda którą wyrządziła i wyrządzała ludziom a teraz nawet dzieciom była tylko pożyczona a to wraca i wróciła!!!!!!!!!!!!!!! trzeba za to niestety odpowiedzieć.
~ szok
10 miesięcy temu ocena: 100%  30
Masakra. Odpisalismy synka w zeszłym roku stamtąd. Nie byliśmy zadowoleni, w placówce był jeden wielki syf, kible nieumyte, nocniki też, dramat, smród i duchota w szatni. Dziecko nasze wracalo glodne do domu. Dziwie sie, ze jeszcze byli tam chętni mimo wszystko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wielbiciel
10 miesięcy temu ocena: 100%  29
tam tyle dzieci chyba nie było - były "widma" na papierze żeby dotacje dostać. Gmina daje dotacje bezimienne - więc pisze PANI DYREKTOR CO CHCE . Wypowiedzenie proszę bez daty bo dotacje jeszcze dostanę: coś tu nie gra z tymi dotacjami z Gminy i ilościa tych dzieci - może sie pofatygują i rozliczą? DAĆ DOTACJE Z PIENIEDZY PODATNIKÓW DLA DZIECI A NIE DLA OSZUSTÓW I ZŁODZIEJI>
~ pio
10 miesięcy temu ocena: 100%  28
Proszę przeczytać Zycie Gostynia nr 10 z 6 marca br ile dostała dotacji? TYLKO PRAWIE 200.000 zł za 14 mieiesięcy!!!!!!!!! Dodatkowo "PRZEDSZKOLE ZA DARMO"- takie były reklamy- a na dzień dobry po 200 zł co miesiac! od rodziców za jedno dziecko. Kto to daje i nie kontroluje a dzieci głodne. Pytam GMINĘ kiedy będzie podane do publicznej wiadomosci szczegółowe rozliczenie bo tego jej nie darujemy. Jezeli nie bedzie to zaprosimy ALARM- oni ją rozliczą. rozliczą ją przy okazji z innych przywłaszczeń. Oj bedzie sie działo. Może tak zainteresowałyby sie także powyższym inne instytucje skarbowe?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wielbicielki
10 miesięcy temu ocena: 100%  27
A co z przedszkolem w Borówcu ta pani też jest tam "panią" dyrektor....... chleb też kupuje tylko w poniedziałki??????ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ggg
10 miesięcy temu ocena: 100%  26
już po pierwszym roku sie na niej poznał i w......... na zbity pysk
~ Wl
10 miesięcy temu ocena: 100%  25
Jak juz to Czmoniu
~ wielbicielki
10 miesięcy temu ocena: 100%  24
A gdzie kuratorium .......... ona uczyła tyle lat w szkole i się leczyła .........to nie do pomyślenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do rodzica
10 miesięcy temu ocena: 100%  23
cały obiekt jest bez nadzoru, zarządu, bez prowadzonej dokumentacji, bez książki obiektu budowlanego, planów sytuacyjnych uzbrojenia terenu w sieć gazową, wod-kan, elektryczną. Nie ma także żadnych rozliczeń wspolnych zuzytych medii, każdy robi co chce nikt z właścicieli nie podpisał pełnomocnictwa Makowskiej żeby naszym majątkiem rzadziła i gospodorowała naszymi pieniędzmi i dlatego grasują sobie szczury bo mają straszne dogodne warunki do życia. Piwnica przedszkola wogóle nie użytkowana a w części mieszkalnej to tylko 1 osoba sprząta a jest 7 rodzin . Mamy nadzieję,że redaktorzy telewizji nam pomogą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
10 miesięcy temu ocena: 50%  22
O ja pierdo.... jakie szczury ? Chyba maskotki z przedszkola, albo ktoś coś za dużo bierze :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MECHU
10 miesięcy temu ocena: 100%  21
WSZYSCY O WSZYSTKIM WIEDZIELI TYLKO NIKT NIE REAGOWAŁ. WŁAŚCICIEL MARTWIŁ SIĘ O SIEBIE A CZY WODA ZALEWA PIWNICE INNYM CZY CIEKNĄ RURY NIKOGO NIC NIE OBCHODZIŁO- MIMO ZGŁOSZEŃ NIKT NIE REAGOWAŁ, A ŻE ŚMIERDZIAŁO I SZCZURY LATAŁY TO PO CO TO KOMU WIEDZIEĆ. SPONSORZY MAKOWSKIEJ SIĘ SKOŃCZYLI I WYKONCZYLI I CO DALEJ - TRZEBA ZAMKNĄĆ ALE MY ŻĄDAMY PUBLICZNEGO ROZLICZENIA I KONTROLI CAŁEGO OBIEKTU. CO JESZCZE SIĘ TAM ZNAJDZIE? PEWNIE NIE STARCZY NAWET TEN LEKSUS I TO MIESZKANIE. POZDRAWIAJĄ GOŚKĘ BYLI MIESZKAŃCY Z I PIĘTRA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
10 miesięcy temu ocena: 73%  20
A gdzie do tej pory był naczelnik oświaty gdzie kontrola . Wszyscy wiedzieli ,że tam się żle dzieje tylko nie pani naczelnik oświaty. Może znowu się nie nadaje tylko kawka i pierdu pierdu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pol
10 miesięcy temu ocena: 50%  19
Własne wojny przeciw naczelnikom oświaty prowadz sobie gdzie indziej. I stary i nowy naczelnik nie miał prawa się mieszać do prywatnej firmy. Jedynie mógł sprawdzać dodatcje
~ pio.
10 miesięcy temu ocena: 75%  18
tam zawsze było bardzo żle , brudno, śmierdzace toalety, szczury wokół ale ludzie się bali tej podłej b...... czekamy na wszystkie opinie. ludzie sie bójcie się pisać prawdy. dosyć okradania nas wszystkich. Makowska WSTYD!,WSTYD WSTYD ! A gdzie w tym wszystkim zainteresowanie właściciela lokalu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robi
10 miesięcy temu 17
Do komentarza{ Zainteresowany } odpowiadam dlaczego ty się nie przedstawisz Panie napewno wiedzą kto pisze a ty nie musisz ja napisałem tylko to czego doświadczyłem w tym przedszkolu i co widziałem na własne oczy dlatego wypisałem swoje dziecko dużo wcześniej z przedszkola a co do komentarza { trudny } nie zauważyłem żeby któreś dziecko było smutne a co do programu nauczania do 3 latka to chyba lekka przesada dziecko w tym wieku ma się bawić i być kochane i jeszcze raz napisze nie miałem kontaktu z Panią Makowską i nie wypowiadam się na jej temat bo jej nie znam na zebraniu była miła zgłaszalem usterki które zostały szybko usuniete
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były lokator Makowskiej
10 miesięcy temu ocena: 100%  16
do komentarza jaaa. odpowiem na pytanie. pieniądze z dotacji poszły na leasing leksusa!!. a dzieci w brudzie bo nie było za co sprzątaczki zatrudnić i wyprać dywanów. czy Gmina rozliczy??? My sie tego kategorycznie domagamy. Koniec to za ta krzywdę, która wyrządziła i dalej jest bezkarna- myślę że to musiało kiedyś się skończyć i niestety musi to nastąpić. TO JEJ SIĘ NALEŻAŁO i to dopiero początek j jej kłopotów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ¤₪៛₪¤₹₪Ω
10 miesięcy temu ocena: 100%  15
Nie jestem wtajemniczona ale ta placówka rzeczywiscie ma jakąś dziwna aure. Poprzednia dyrektorka doprowadziła wszyscy wiedzą. .... Teraz nowa władza i wyłażą następne "trupy z szafy"? . O co kaman? Może wreszcie ktoś pomysli o tych biednych dzieciach?. Lepiej zamknąć tą placówkę póki czas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 100%  14
to nie tak do końca winna była poprzedniczka. Całe lata - była okradana z medii /przez wspolnotę rządzoną przez Makowską popijała z nia kawkę a liczniki kręciły .Definitywnie koniec! nie ma teraz kogo okradać to najlepiej wszystkich podatników i Gminę a nawet biedne dzieci.
~ gostyniak
10 miesięcy temu ocena: 80%  13
To co wyprawia Małgorzata Makowska to Wam sie w głowie nawet nie mieści nie tylko w Przedszkolu ale również na całej nieruchomosci przy Cukrowniczej 1. Nikogo i niczego sie nie boi. [usunięte przez administratora/niezgodne z regulaminem]. Mimo niezgodności liczników wody ZWiK nie zareagował - nie mogą wejść do mieszkań!!!! Woda leciała miesiącami z uszkodzonych spłuczek w przedszkolu NOE, mieszkania na I piętrze podłączone nie wiadomo do jakiego przyłącza - ale także do przedszkola!!!! Prad przedlicznikowy do chwili remontu klatki - co jeszcze znajdzie sie na Cukrowniczej 1. Czy Gmina rozliczy dotacje na dzieci? Dzieci rezygnujące z przedszkola / przytaczam słowa Makowskiej - wypowiedzenia nie musi być ale jeżeli już chcecie to piszcie bez daty bo jeszcze dotacje muszę dostać/ [usunięte przez administratora/niezgodne z regulaminem]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robi
10 miesięcy temu ocena: 33%  12
Moi kochani nie znam dokladniej Pani Makowskiej bo jej nie widywałem ale mogę się wypowiedzieć w tym temacie tak. Jak pracowala tam Pani Kasia i Paulina moje dziecko chodziło z uśmiechem na twarzy aż miło było patrzeć na zadowolone dzieci jak odeszły [...] moje dziecko chodziło z wyciągniętą koszulą pół dnia i podsikany a miał 3 latka [...] Moim zdaniem Pani Makowska zawiniła ale tylko dlatego że nie dopilnowała nauczycielek i robiły co chciały .Drzwi zamknięte zero kontroli w takich obiektach powinny być kamery i ktoś wyżej powinien to kontrolować co jakiś czas żeby dzieciaki były bezpieczne .Moja rada dla rodziców zainteresujcie się co dzieje się w waszych przedszkolach zostawiacie dzieci swoje ukochane pociechy w obcych rękach na tyle godzin i nic nie wiecie .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
10 miesięcy temu ocena: 100%  11
Paulina ma powołanie do dzieci to prawda.
~ Zainteresowany
10 miesięcy temu ocena: 100%  10
"Robi" jak jestes taki mądry to proszę się z nazwiska przedstawić a nie obrażać niewinne panie
~ trudny
10 miesięcy temu 9
moim zdaniem Pani Kasia dzieliła dzieci na lepsze i gorsze i robila materiał który jej pasował
~ trudny
10 miesięcy temu 8
moim zdaniem Pani Kasia dzieliła dzieci na lepsze i gorsze i robila materiał który jej pasował
~ Anty-wyzysk
10 miesięcy temu ocena: 88%  7
Lexus. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczennica
10 miesięcy temu ocena: 89%  6
Pani Makowska nawet jak uczyła lata temu w szkole podstawowej nr 3 im. Przemysława II nie była lubiana chyba pomyliła się z powołaniem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ druga ucz
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
wszystkim twierdziła że nie będzie robić bo ma fakultety - chyba pulpety ale w głowie
~ RR
10 miesięcy temu ocena: 21%  4
Po zmianie właściciela to przedszkole funkcjonowało by jeszcze gorzej... dobrze że zrezygnował z przyjęcia... z przedszkolem nie miało by to nic wspólnego..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rrr
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
myślę,że to są ludzie młodzi z wykształceniem, chęcią do pracy a tu stara b..a jeszcze chora leczona w poradni w Koscianie - kto to wogóle wyraził zgodę na taką osobę czy Wydział Oświaty nie sprawdza stanu psychicznego? Czy o to chodzi aby nasze dzieci edukowali ludzie psychole? No nie precz z tą B...ą
~ jaaaa
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
czyżby Pani Makowska dodała ten komentarz akurat żaden z rodziców nie miał nic do zazucenia przedszkolanka a przejąć miała właśnie jedną znich na jesteś ciekawa gdzie poszły pieniądze na dotację i czy Makowska poniesie jakąś odpowiedzialność za swoje zachowanie
R E K L A M A
R E K L A M A