Piast bardziej zadowolony po derbach

Piast bardziej zadowolony po derbach - Zdjęcie główne

Podziałem punktów zakończyły się pierwsze derby powiatu gostyńskiego w II lidze futsalu. Piast Poniec zremisował z Berg Solutions Futsal Gostyń 3 : 3. Z takiego rozstrzygnięcia bardziej zadowolony po meczu był trener Piasta Poniec.

W rozgrywanym w Poniecu meczu drugiej ligi futsalu gospodarze prowadzili już 2 : 0. Bramki dla miejscowej drużyny zdobyli Jakub Giera i grający trener Piasta Przemysław Czajka. Goście odrobili straty już w pierwszej połowie po golach Karola Wojciechowskiego i Roberta Przewoźnego. W drugiej połowie zespół Mateusza Matysiaka wyszedł na prowadzenie po strzale Michała Dudki. Goście w tej części mieli problemy z faulami i po przewinieniu Dariusza Łagody sędzia zawodów podyktował przedłużony rzut karny. Wykorzystał go Łukasz Janowicz.Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. Taki jest cel każdego naszego spotkania. Wyszło jak wyszło. Derby rządzą się swoimi prawami. Nie dojechaliśmy na ten mecz. Nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani od początku spotkania. Musieliśmy gonić wynik. Doprowadziliśmy do remisu. Nawet prowadziliśmy. Niestety uzbierało się u nas dużo fauli - powiedział po meczu trener Berg Solutions Futsal Gostyń Mateusz Matysiak. Piast w niedzielnych derbach zdobył pierwszy punkt w drugiej lidze futsalu. - Myślę, że my możemy być zadowoleni z wyniku, chociaż niedosyt jest. Prowadząc 2 : 0 daliśmy sobie wbić dwie bramki i przewaga była po stronie Gostynia. Dostaliśmy kolejną bramkę i mecz nam się skomplikował. Taki jest właśnie futsal. Można prowadzić i w trzy minuty dostać dwie bramki. Ten mecz mógł się różnie potoczyć. Remis jest sprawiedliwy. Myślę, że kibice pierwszych derbów powiatu gostyńskiego w II lidze futsalu nie siedzieli bezczynnie. Dziękuję wszystkim na przyjście i wsparcie. Remis dla nas jest zwycięstwem. Dziękuję zespołowi za walkę - stwierdził trener Piasta Poniec Przemysław Czajka.

Piast Poniec – Berg Solutions Futsal Gostyń 3 : 3 (2 : 2)
1 : 0 – Jakub Giera
2 : 0 – Przemysław Czajka
2 : 1 – Karol Wojciechowski
2 : 2 – Robert Przewoźny
2 : 3 – Michał Dudka
3 : 3 – Łukasz Janowicz – przedłużony rzut karny
Piast Poniec: Mateusz Nowak – Bartosz Dudkowiak, Łukasz Cebulski, Tomasz Szumny, Przemysław Czajka, Szymon Nowak, Paweł Grund, Jakub Żyto, Jakub Giera, Patryk Moryson, Łukasz Janowicz, Dawid Skiba
Berg Solutions Futsal Gostyń: Artur Twardowski – Piotr Frąckowiak, Michał Dudka, Robert Przewoźny, Dawid Kolan, Rafał Wolsztyniak, Mariusz Szymankiewicz, Sławomir Buk, Tomasz Majchrzak, Bartosz Pietrzyk, Karol Wojciechowski, Sławomir Kuzia, Krzysztof Seiffert, Dariusz Łagoda