Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pięciogwiazdkowy samorząd

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    26.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Znane są wyniki ogólnopolskiego rankingu, dotyczącego współpracy między administracją samorządową i organizacjami pozarządowymi pod nazwą "Partnerski Samorząd 2008". Krobia znalazła się na jego czele w kategorii gmin miejsko-wiejskich, zdobywając pięciogwiazdkowy certyfikat.

Nieźle wypadły też gmina Gostyń i Piaski. Ideą przeprowadzenia badań i stworzenia rankingu, jest przede wszystkim wskazanie jednostkom samorządu terytorialnego dobrych wzorców postępowania w sferze relacji między administracją i organizacjami pozarządowymi, a także wyróżnienie tych gmin, które wydają się szczególnie godne naśladowania. Badanie przeprowadziło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Stowarzyszenie Klon/Jawor. W ramach badania, w kwietniu 2009 roku rozesłano drogą pocztową ankietę do urzędów gmin, starostw powiatowych, urzędów marszałkowskich i wojewódzkich. Te miały dwa miesiące na wypełnienie ankiet. W rezultacie z 2826 urzędów odpowiedzi przesłało 2245 (79,4%). W rankingu wzięto jednak pod uwagę samorządy gminne. Ze wszystkich, które odpowiedziały na ankietę, w 12 gminach współpraca z organizacjami pozarządowymi oceniona została najwyżej. Krobia jest jedyną w kraju, w kategorii gmin miejsko-wiejskich (wśród 483, biorących udział w badaniu), która otrzymała komplet punktów. Nieźle wypadły też gmina Gostyń i Piaski. Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, nie ukrywa satysfakcji i zadowolenia. - Ten element rzeczywiście jest dla nas ważny. Bardzo się cieszę z aktywności mieszkańców, z powstawania nowych organizacji. A teraz ktoś z zewnątrz docenił też udział gminy, urzędu w kształtowaniu tych zjawisk - mówi. Więcej w jutrzejszym wydaniu "Życia"(AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!