Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Pielęgniarki mają przejąć część lekarskich obowiązków

› Gospodarka› Finanse 8 miesięcy temu    12.07.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Fotolia.com

Ministerstwo Zdrowia ma nowy pomysł jak sprawić, aby w polskiej służbie zdrowia było lepiej. Przygotowuje tzw. poradę pielęgniarską, a ramach której pielęgniarki i pielęgniarze mogliby przejąć część obowiązków od lekarzy, między innymi przedłużać recepty, czy wystawiać skierowania.

 

R E K L A M A

Cieszą się pacjenci, w gorszym nastroju są jednak same zainteresowane. - Dokładają nam obowiązków, a pensje stoją w miejscu - mówią pielęgniarki z gostyńskiego szpitala.

Pierwsi pacjenci mieliby skorzystać z takiej porady jeszcze w tym roku. Według wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko, nie każdy pacjent, musi być od razu przyjęty przez lekarza. Chorzy przychodzą, żeby przedłużyć receptę, uzyskać skierowanie, przyjść na badania kontroli cukru czy ciśnienia. Taką poradę może wykonać pielęgniarka. Skorzystaliby z niej na przykład pacjenci z cukrzycą. Jeżeli natomiast uznałaby, że wymagana jest interwencja lub konsultacja lekarska, kierowałaby tam pacjenta.

Pracownice służby zdrowia czekają jednak na najważniejszą informację: jak byłoby to rozwiązane finansowo? Konkretna deklaracja jeszcze nie padła, jednak wiceminister zdrowia w rozmowach z mediami przekonywała, że porady będą odpowiednio wyceniane. Czy pielęgniarki z gostyńskiego szpitala uważają to za dobry pomysł? Póki co, są do niego nastawione dosyć sceptycznie.

- Wtedy lekarz już nic nie będzie robił, wyręczając się pielęgniarkami. Chyba, że dadzą mi połowę lekarskiej wypłaty, to czemu nie? - zastanawia się jedna z nich. 

Szerzej o temacie w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Związali go, wywieźli i pobili za długi. Jednym z napastników był policjant.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja..
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
To chyba kpina nie dosc ze lekarz zarabia wiecej od pielegniarek to pielegniarka odpowiada za wszystko i jak cos sie dzieje one bardziej ponosza odpowiedzialnosc i jeszcze ministerstwo zdrowia chce im dolozyc bez jaj od samego tytulu niechce czytac sie glebiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A