Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pielęgniarki wręczają grudniowym maluchom prezenty

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.12.2015
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Pielęgniarki ze Szpitala im. K. Marcinkowskiego w Gostyniu, postanowiły obdarować maluchy urodzone w grudniuGostyń. Pielęgniarki ze Szpitala im. K. Marcinkowskiego w Gostyniu, postanowiły obdarować maluchy urodzone w grudniu fot. A. Twardowska

Dobry pomysł, inicjatywa kilku osób i chęć działania. Wystarczyło kilkanaście włóczek wełny i zdolności manualne. Pielęgniarki ze Szpitala im. K. Marcinkowskiego w Gostyniu, postanowiły obdarować maluchy, urodzone w grudniu, własnoręcznie zrobionymi prezentami. Panie z Oddziału Dziecięcego wykonały czapeczki oraz rękawiczki z wełny, natomiast pracownice Oddziału Noworodkowego, świątecznie je zapakowały i systematycznie wręczają rodzicom noworodków, które opuszczają oddział. Mała rzecz, która sprawia wrażenie całkiem sympatycznego gestu.

Akcja trwa od 1 grudnia. Początkowo, obdarowane miały być wyłącznie wcześniaki, których rączki szybko marzną. Okazało się, że produkcja poszła lawinowo. - Wszystkie się złożyłyśmy na wełnę. Był taki zamysł, że prezenty trafią do wcześniaków, ale powstało tego mnóstwo. Byłoby fajnie, gdyby w okolicach Bożego Narodzenia, gdy już jest tak świątecznie, każda mama z noworodkiem dostawała przy wypisie ładnie zapakowaną czapeczkę z pomponikiem i małe rękawiczki. Ja ten pomysł jak najbardziej poparłam – mówiła Maria Wolniewicz, lekarz pediatra.

- Doceniam wkład moich pielęgniarek, bo to nie takie proste. Doceniam to jako szefowa, bo włożyły w to trochę trudu, nikt im tego robić nie kazał. Wszystko ze swojej kieszeni, własna inicjatywa, własny materiał – podsumowała doktor Wolniewicz. Więcej w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

 

Czytaj także o 2 - letnim Igorku, który pilnie potrzebuje krwi.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ aloj
  ponad rok temu 2
  Bardzo miły gest BRAWO PIELĘGNIARKI - zawsze umiałyście się dzielić ! Oby jeszcze potrafiono dać WAM należyte uznanie !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  ponad rok temu 1
  Trochę trudu ? Ciekawe czy P. Wolniewicz "złożyła " się chociaż na motek włóczki .. w obliczu mediów chociaż podziękowała. .. szacunek dla pielęgniarek, noworodki, gdyby umiały też by dziękowały.Bardzo miły gest...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji