Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pieniądze dla szkoły, praktyki dla uczniów

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    25.05.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. ZSZ Gostyń

Po raz piąty Zespół Szkół Zawodowych znalazł się w gronie najlepiej ocenionych placówek w kraju, zdobywając pieniądze na realizację unijnego projektu. Wysokość dofinansowania wynosi prawie 40 tysięcy euro (ok. 160 tysięcy złotych) w ramach programu Erasmus+.

 

Tym razem, na dwutygodniowy staż we Frankfurcie nad Odrą wyjedzie 25 uczniów, kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej, stolarz i kucharz. W całej Polsce złożono 733 wniosków, 250 otrzymało dofinansowanie, a ZSZ znalazł się na bardzo wysokiej 38 pozycji. Od nowego roku szkolnego rozpocznie się w szkole rekrutacja do projektu "Dobra praktyka, to lepsza przyszłość - zagraniczny staż dla młodzieży". W jego ramach uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe, językowe, interpersonalne i międzykulturowe. Przyszli kucharze poznają tajniki nowoczesnego gotowania oraz kuchni niemieckiej. Stolarze odbędą staż w profesjonalnych pracowniach i wykonają projekt stoiska reklamowego Zespołu Szkół Zawodowych. Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie obsługi turystycznej będę mieli okazję nauczyć się prowadzenia hotelu. Specjalnie dla nich zaplanowano także praktyki w różnych instytucjach branży turystycznej.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!