Pierwsza połowa zadecydowała. Kania bez punktów

Pierwsza połowa zadecydowała. Kania bez punktów - Zdjęcie główne

Nie tak miało wyglądać inauguracyjne spotkanie w leszczyńskiej klasie okręgowej Kani Polcopper Gostyń. Zespół prowadzony przez Jędrzeja Kędziorę przegrał 1 : 2 w Śmiglu. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała pierwsza połowa.

Miejscowi wykorzystali błędy Kani. W 29. minucie rzut karny po faulu Damiana Krzyżostaniaka wykorzystał Damian Wieczorek. Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony prowadzenie gospodarzy podwyższył Miłosz Grzelak. Mimo przewagi Kani Polcopper w drugiej połowie goście odrobili tylko część stratt. W 65. minucie po akcji Tobiasza Aksamita i Dominika Bazióra samobójcze trafienie zaliczył Jacek Dąbrowski. W końcówce spotkania okazji do wyrównania wyniku rywalizacji nie wykorzystał Jakub Chwaliszewski.

Pogoń Śmigiel - Kania Polcopper Gostyń 2 : 1 (2 : 0)

1 : 0 - Damian Wieczorek - z rzutu karnego (29')

2 : 0 - Miłosz Grzelak (42')

2 : 1 - Jacek Dąbrowski - samobójcza (65')

Kania Polcopper: Wujczak - Gendera (78' Wytykowski), Krzyżostaniak, Fechner, Łapawa (84' T. Hajduk), Pawlaczyk, Muszyński (51' M. Olejniczak), Chwaliszewski, Mucha, Aksamit, Wachowski (51' Baziór)