Pierwsza wygrana Kani

Pierwsza wygrana Kani - Zdjęcie główne

Kania Gostyń zdobyła pierwsze punkty wiosną. Zespół z Gostynia pokonał na wyjeździe PKS Racot 0 : 2. Bramki dla gości zdobyli Błażej Danielczak i Damian Krzyżostaniak.

Choć drużyna Rafała Pospiecha mierzyła się w sobotę z ostatnim zespołem w tabeli, to o punkty nie było wcale tak łatwo. Do przerwy kibice nie zobaczyli goli. W tej części gry najwięcej problemów bramkarzowi gospodarzy sprawił strzał z dystansu Sebastiana Fechnera. W drugiej połowie Kania objęła prowadzenie w 55. minucie. Dogranie Mateusza Muchy wykorzystał Błażej Danielczak. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kania zdobyła kolejną bramkę z główki. Z rogu boiska dośrodkował Sebastian Fechner a Damian Krzyżostaniak skierował piłkę do bramki PKS-u. Po porażce na inaugurację to zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne w kontekście najbliższych meczów z czołowymi zespołami w lidze - powiedział trener Kani Gostyń Rafał Pospiech.

PKS Racot - Kania Gostyń 0 : 2 (0 : 0)
0 : 1 - Błażej Danielczak (55')
0 : 2 - Damian Krzyżostaniak (85')
Kania: Wujczak - Maćkowski, Krzyżostaniak, Kuszyński, Fechner, Wachowski (87' Szymankiewicz), Karolczak, Łapawa (75' N. Olejniczak), M. Olejniczak (46' Danielczak), Mucha, Sz. Olejniczak