Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pierwsze koty za płoty. Jeden sołtys „spadł” ze stołka

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    8.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotomontaż M. Mostowy

W gminie Borek rozpoczęły się wybory sołtysów i do rad sołeckich. Renata Kryś przejęła pałeczkę po sołtysie w Bolesławowie. W Bruczkowie mieszkańcy pełnym zaufaniem obdarowali dotychczasowego gospodarza wioski.

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza, wyborcze zebrania wiejskie odbywają się w gminie od 6 lutego do 18 marca. 

Pierwsze odbyło się 6 lutego, w świetlicy wiejskiej w Bolesławowie. Przyszło 46 osób uprawnionych do głosowania. Na ogólną liczbę 148 , stanowi to 31,08% uprawnionych. Zgodnie z uchwalonymi przez radę miejską zasadami o ważności zebrania, wybory mogły się odbyć w I turze. W spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący rady Tomasz Pawlak, radny Leszek Chałupniczak oraz burmistrz gminy Marek Rożek. Na początku wysłuchano sprawozdania Jan Dutkiewicza z działalności sołtysa i rady sołeckiej oraz realizacji zadań na terenie wioski.

TUTAJ o terminach zebrań sołeckich w gminie Gostyń - KLIK

Podczas wyborów sołtysa zgłoszono dwie kandydatury. O dalsze pełnienie funkcji walczył Jan Dutkiewicz - dotychczasowy sołtys wioski, jego rywalką była Renata Kryś. Mieszkańcy większym zaufaniem obdarowali Renatę Kryś.

W skład Rady Sołeckiej Bolesławowa weszli: Agnieszka Godniak-Szymczak, Kamil Kryś i Marianna Musielińska.

Punkt „Wolne głosy i wnioski” był doskonałą okazją do rozmowy i przedstawienia samorządowcom, czego brakuje w wiosce. Mieszkańcy uznali, że należałoby zgazyfikować Bolesławów. Mają nadzieję, że niedługo ich posesje zostaną podłączone do sieci gazowej. W rozmowie z burmistrzem Markiem Rożkiem ustalono, że wcześniej społeczność ponownie powinna wypisać ankietę dotyczącą gazyfikacji wsi i opisać dokładnie, jakie sprzęty będą podłączone do sieci. Kolejną sprawą poruszoną na zebraniu była kwestia światłowodów. Mieszkańcy przyznali, że są zaniepokojeni tym, że - pomimo wcześniejszych obietnic - nikt nie interesuje się linią światłowodową, nie można z niej korzystać. Burmistrz Rożek wyjaśnił, że jest po konsultacjach z firmą INEA, od której otrzymał zapewnienie, iż w najbliższym czasie na teren gminy Borek Wlkp. zostanie oddelegowany pracownik, który ponownie przeprowadzi spotkania z mieszkańcami, aby podpisać stosowne umowy.

Pod dyskusję poddano także stan dróg Leonów-Bolesławów oraz Bolesławów-Zimnowoda. W przypadku pierwszej drogi - powiatowej, burmistrz Rożek przyznał, że ze względu na bardzo zły stan, wymaga ona pilnego remontu, co zgłosi w Zarządzie Dróg Powiatowych w Gostyniu. Natomiast droga Bolesławów-Zimnowoda jest w pierwszej kolejności do remontu jeśli chodzi o drogi gminne,. W budżecie Borku brakuje jednak środków i mieszkańcy nie otrzymali zapewnienia, kiedy przebudowa szosy się rozpocznie. Społeczność Bolesławowa poprosiła o wycinkę krzewów w części wioski, zwanej „Ameryką”.

Z kolei w Bruczkowie, gdzie zebranie odbyło się w czwartkowy wieczór (7.01) sołtysem pozostał Leszek Chałupniczak, uzyskując 100 % poparcie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ inka
4 miesiące temu 11
Dziś wybory w Zalesiu , ktoś puścił plotkę ze jest kontrkandydatka dla obecnego sołtysa .Jakoś w to nie wieżę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
4 miesiące temu 10
Czy Pani Redaktor ma satysfakcję z dowalania ludziom? Te czasy się skończyły, styl przestarzały. Tytuły o negatywnym wydźwięku dla dobrych spraw. Zmiana na stanowisku, idzie nowe, potrzeba zmian, a Pani od razu "spadł że stołka". Jak nie ma być hejtu, gdy media kreują negatywnie sytuację i odbiór treści.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyzxyz
5 miesięcy temu ocena: 67%  9
ciekawe czy nowa rada sołecka i nowy sołtys się wykarza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariano Italiano
5 miesięcy temu ocena: 50%  8
Trzeba dać im szanse. Ważne żeby nikt niepotrzebnie i złośliwie nie rzucał im kłód pod nogi, a czy tak będzie zobaczymy
~ Qwerty
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
W Zalesiu jest trzech kandydatów. No w końcu czas na zmiany brawo dziewczyno liczymy na ciebie .Dasz radę pomożemy Ci. ODWAGI I POWODZENIA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asd
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
No i właśnie o niej może mowa
~ do Qwerty
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Qwerty nie opowiadaj bajek że jest 3 kandydatów, gdyby ktoś się ujawnił juz zostałby zdołowany .W Zalesiu najlepszą kandydatka byłaby Renia robi bardzo dużo dla wsi , mają najlepsze KGW w powiecie, organizuje wieczorki, wycieczki itd
~ X.Y.Z
5 miesięcy temu ocena: 82%  4
Panie burmistrzu przestań pan gadać A zacznij pan robić bo efektu w gminie I mieście nie widać jak narazie to pan chce skupić społeczeństwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariano Italiano
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Gratulacje dla nowej Pani Sołtys i powodzenia w działalności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 80%  2
Co się dziwić, czy jakąkolwiek obietnica została spełniona? Wątpię..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 75%  1
W Bruczkowie też były ciekawe tematy poruszane a o tym to juz nie napiszecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji