Pierwsze miejsce Lwa zagrożone

Pierwsze miejsce Lwa zagrożone - Zdjęcie główne

W ósmej kolejce spotkań punkty w meczu wyjazdowym stracił Lew Pogorzela. Lider zremisował z Koroną Wilkowice 1 : 1. Zespół Michała Roszaka pozostał na pierwszym miejscu w tabeli, jednak Wisła Borek Wielkopolski, Sparta Miejska Górka i Rydzyniak Rydzyna mają o jedno spotkanie rozegrane mniej, a w tabeli tracą do lidera tylko dwa punkty.

Lew prowadził po pierwszej połowie 0 : 1 po strzale Adama Staszewskiego. Gospodarze bramkę wyrównującą zdobyli w drugiej połowie spotkania. - Niestety spotkanie tak się ułożyło, że straciliśmy dzisiaj punkty – podsumował Lwa Pogorzela Michał Roszak. W Pudliszkach kibice byli świadkami derbów powiatu gostyńskiego w klasie okręgowej. Gospodarzom nie udało się przerwać serii porażek. Zjednoczeni ulegli Piastowi Poniec 1 : 3. - Niestety wypadliśmy słabo, chociaż sytuacje bramkowe mieliśmy. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy – powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki Andrzej Lokś.

Zjednoczeni Pudliszki – Piast Poniec 1 : 3 (0 : 2)
0 : 1 – Krzysztof Karch (26’)
0 : 2 – Krzysztof Karch (31’)
0 : 3 – Tomasz Szumny (54’)
1 : 3 – Daniel Paszek – z rzutu karnego (70’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, Kołak, Józefiak (85’ Kronszmyt), P. Bzdęga, Paszek, Jerszyński (81’ Płoszajczak), Głoskiewicz, Wolsztyniak (88’ J. Pazoła), Baranowski (77’ Pajkert), Wojciechowski (74’ Ratajczak)
Piast: Maćkowiak – Ramota, Klimasz (85’ Maj), Woliński, Szczepaniak (65’ Offert), Giera, Szumny, Bujak, Dorociak, Konieczny (88’ Szafraniak), Karch (46’ Stachowiak)

Korona Wilkowice – Lew Pogorzela 1 : 1 (0 : 1)