Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aleksandra Nowak
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Piętnaście lat temu nie chciała objąć stanowiska

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    11.07.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. 1 lutego minęło 15 lat, odkąd Teresa Lempach objęła posadę skarbnika gminy PogorzelaPogorzela. 1 lutego minęło 15 lat, odkąd Teresa Lempach objęła posadę skarbnika gminy Pogorzela fot. A. Twardowska

Na co dzień żona, mama dwóch córek i babcia czterech wnuczek, a służbowo – pracownik urzędu. Po 39 latach pracy w samorządzie, w tym 15 latach na stanowisku skarbnika gminy, kończy pracę i przechodzi na zasłużony odpoczynek. 

 

R E K L A M A

Gminę Pogorzela czekają zmiany. Wraz z końcem lipca na emeryturę przechodzi skarbnik Teresa Lempach. Ta wspomina, że do urzędu trafiła podczas „zimy stulecia”, w 1979 roku. Pracowała wtedy w centrali nasiennej w Gostyniu, gdzie notorycznie się spóźniała, bo autobus nie przyjeżdżał. Gdy pewnego dnia mama wysłała ją do urzędu, aby załatwiła tam sprawę, skorzystała z okazji i zapytała, czy nie szukają osoby do pracy? Niebawem ją przyjęto.

Początkowo zajmowała się obrotem nieruchomościami, potem kontraktacjami. Potem była przygoda z referatem gospodarki komunalnej. Z racji ukończenia finansów i rachunkowości, w końcu otrzymała funkcję zbliżoną do zainteresowań i została księgową. Ówczesny burmistrz zaczął namawiać ją na objęcie posady skarbnika. Nie chciała się zgodzić. - Bałam się tej odpowiedzialności, że nie dam sobie rady, że nikt nie będzie się ze mną liczył. W końcu stało się – wspomina. 

Ile razy przez te lata pomyślała: „Koniec, mam dosyć, rzucam to”? - Tu stoi karton, już się pakowałam tak na dobre, chyba nawet w tym roku. Kilka dni było takich, gdy płakałam z bezsilności – mówi Teresa Lempach. 

Całą rozmowę przeczytasz w bieżącym Życiu Gostynia. 

Zobacz także, o czym napisano w anonimie do radnego?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A