Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

"Pijane" święto. Kilku straciło prawo jazdy

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    16.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl

Nietrzeźwi lub „wczorajsi” kierowcy to wciąż problem na drogach. Okazuje się, że na szosach powiatu gostyńskiego, w dniu wolnym od pracy, też było ich sporo. 15 sierpnia kilku z nich za kółkiem „nakryli” policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy.

W Gostyniu, na ul. Leszczyńskiej ok. godz. 9.20 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego (36 l.) oplem zafirą, mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Policjanci poczuli od niego alkohol. Miał 0,3 promila alkoholu we krwi (0,15 mg/litr w wydychanym powietrzu). Kierowca stracił prawo jazdy, a dodatkowo odpowie za wykroczenie z art. 87 par. 1 kw. Grozi mu kara aresztu, grzywny, zakaz prowadzenia pojazdu.

O wypadku śmiertelnym na trasie Lipie - Szelejewo - TUTAJ

Pół godziny później podobna sytuacja wydarzyła się przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu. O godz. 9.50, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego (46 l.) motorowerem, mieszkańca gminy Gostyń. Od niego także leciało alkoholem. Kierowca jednośladu został przebadany alkomatem. Okazało się, że miał 1,4 promila we krwi (0,67 mg/litr). Odpowie za popełnione przestępstwo z art. 168 a par 1 kk. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj też: o tragedii rodzinnej w gminie Poniec - TUTAJ

Kolejne zdarzenie zanotowano w Poniecu. Tam policjanci z miejscowego posterunku o godz. 14.35, na ul. Gostyńskiej, podczas rutynowej kontroli zatrzymali forda mondeo. Kierował nim 55-letni mieszkaniec gminy Poniec, od którego też czuć było alkohol. Miał 2,4 promila we krwi (1,15 mg/litr). Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do lat 2 bądź zakaz prowadzenia pojazdów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Yyyy
11 miesięcy temu ocena: 0%  3
Jak dla mnie to ten pierwszy był wczorajszy i to tylko delikatnie przekroczył normę i dałbym mu spokój a tamci to świadomie to zrobili i za takie coś kulka w łeb odrazu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
"Leciało" alkoholem, serio?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
brawo :) więcej takich akcji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji